Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej "Złota Siarka"

Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Nożnej "Złota Siarka"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Dominikańska 11
Kod pocztowy
39-400
Miejscowość
Tarnobrzeg
Województwo
podkarpackie
Powiat
Tarnobrzeg
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000347640
REGON
18052928700000
NIP
867-22-09-207
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Idea stowarzyszenia sympatyków piłki nożnej „Złota Siarka”

Już od kilku lat w Tarnobrzegu zaczął przewijać się temat założenia przez kibiców, sympatyków, stowarzyszenia mającego na celu wspieranie Klubu Sportowego SIARKA oraz wszystkiego pozytywnego, co z nim związane. Na przestrzeni kilku lat odbyło się wiele spotkań kolegialnych, temat powracał w rozmowach prywatnych. Jednakże mimo dobrych pomysłów z wielorakich przyczyn nikt nie zdecydował się pójść dalej i spróbować sformalizować struktury, których zalążek i tak funkcjonuje, na co dzień.

W roku 2009 wraz z sukcesami piłkarzy i ponownym ujawnieniem potencjału sportowego miasta, rozmowy zaczęły nabierać tempa. Przeważał sceptycyzm, co do formalistycznego funkcjonowania stowarzyszenia. Przeprowadzone zostały rozmowy ze Stowarzyszeniem kibiców Wisłoki „Nasz KS” oraz prześledzone zostały statuty i działalność Stowarzyszeń z miast i klubów porównywalnych do Tarnobrzega i Siarki. Zauważamy możliwość wykorzystania wzorców stowarzyszeń już istniejących. Dziś to właśnie na Nas, najbardziej zaangażowanych w życie KS SIARKA, ciąży duży obowiązek i odpowiedzialność. Jeśli My, jako kibice chcemy się rozwijać i pomóc w rozwojowi Klubowi, musimy zawiązać formalne struktury, które będą stanowiły poważny głos w mieście i regionie. Nie jest to huraoptymistyczny głos, nie znający realiów Tarnobrzega, specyficznego oporu materii jednakże mimo wszystko, jeśli dziś nie podejmiemy konkretnych starań, mających na celu długoletnią strategię rozwoju, to wówczas nie pozostaje nic innego jak przywyknąć do stagnacji i wstecznictwa, co jest prostą drogą do bylejakości i miernoty.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
edukacja kulturalna
profilaktyka uzależnień
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
pomoc Polonii i Polakom za granicą

Zarząd

Maciej Kita, Członek Zarządu
Grzegorz Zeżuła, Skarbnik
Radosław Kieraga, Vice Prezes
Wojciech Doktor, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej