Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Młodzieży i Osób Dorosłych z Wadami Genetycznymi i Rozwojowymi "Nadzieja" w Olsztynie

Warmińsko-Mazurskie Stowarzyszenie Młodzieży i Osób Dorosłych z Wadami Genetycznymi i Rozwojowymi "Nadzieja" w Olsztynie
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
794 056 802
Adres rejestrowy
Ulica
Świtezianki 1 lok. 20
Kod pocztowy
10-460
Miejscowość
Olsztyn
Województwo
warmińsko-mazurskie
Powiat
Olsztyn
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000343866
REGON
28046074700000
NIP
739-37-74-830
Rok powstania
2009
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Ludzie
Liczba członków
22
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie Nadzieja w Olsztynie został założone na wniosek kilku mam których dzieci mają orzeczony lekki stopień niepełnosprawności. Do naszej organizacji należą również dzieci i młodzież z różnych ośrodków m.in. dla osób z upośledzeniem umiarkowanym. Od samego początku naszej działalności zajmujemy się pomocą charytatywną dla naszych członków i ich rodzin a także dla wszystkich osób które nas o tę pomoc poproszą. Stowarzyszenie w 2009 roku podpisało umowę z Caritasem a w 2010-2013 z Bankiem Żywności na dostawy żywności z Europejskiego Programu PEAD. Zarząd Stowarzyszenia jest koordynatorem zbiórek żywności organizowanej przez Bank Żywności w Olsztynie.
W miesiącach letnich Stowarzyszenie Nadzieja w Olsztynie organizuje wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne. Podczas turnusów organizowane są wycieczki finansowane przez różne fundacje . W 2009 roku były to wycieczki do Galindii i Kadzidłowa, natomiast w 2010 i 2011, 2012 i 2013 zwiedzaliśmy Kraków, Wieliczkę i Zakopane. W 2013 roku realizowaliśmy program z Urzędu Marszałkowskiego "Przygoda ze sportem". Największym naszym marzeniem jest zapewnienie przyszłości dla naszych dzieci. Staramy się od początku naszej działalności, aby budowa hostelu stała się realna. W październiku 2013 roku od anonimowego Darczyńcy Stowarzyszenie otrzymało hektar ziemi pod budowę hostelu. Do grudnia 2014 r sami załatwiliśmy warunki zabudowy , prace geologiczne i geodezyjne, przepisanie ziemi potwierdzone aktem notarialnym. Mamy już projekt przyszłego domu, który będzie wybudowany w Troszkowie gmina Bisztynek. W tej chwili przygotowujemy dokumentację do uzyskania opinii Sanepidu, bhp, p.poż.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań

Zarząd

Hanna Kaczanowska, Zastępca Prezesa
Wanda Ruta, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej