Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Łużycka Lokalna Grupa Rybacka w likwidacji

Łużycka Lokalna Grupa Rybacka w likwidacji
W likwidacji
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Kopernika 19
Kod pocztowy
68-300
Miejscowość
Lubsko
Województwo
lubuskie
Powiat
żarski
Gmina
Lubsko
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000339599
REGON
08040680800000
NIP
928-20-50-076
Rok powstania
2009
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie ma na celu działanie na rzecz rozwoju obszarów zależnych od rybactwa, a w szczególności: a) opracowanie i realizację lokalnej strategii rybackiej (LSR) w rozumieniu ustawy z dnia 3 kwietnia 2009r. o wspieraniu zrównoważonego rozwoju sektora rybackiego z udziałem europejskiego funduszu rybackiego (dz. u. z 2009r. nr 72 poz. 619 z późno. zm.), dla obszaru gmin Brody, Jasień, Lipinki Łużyckie, Lubsko, Trzebiel, Tuplice, Iłowa, Wymiarki, gminy Żary (obszar działania LGR); b) wzmocnienie konkurencyjności obszarów zależnych głównie od rybactwa; c) restrukturyzację i reorientację działalności gospodarczej, w szczególności przez propagowanie turystyki, dywersyfikacji zatrudnienia rybaków w drodze tworzenia dodatkowych miejsc pracy poza sektorem rybactwa; d) podnoszenia wartości produktów rybactwa; e) wspierania infrastruktury drobnego rybactwa i turystycznej; f) usług na rzecz społeczności zamieszkującej obszary zależne od rybactwa; g) ochrony środowiska w obszarach zależnych głównie od rybactwa, a także ochrony i poprawy dziedzictwa przyrodniczego na tych obszarach w celu utrzymania jego atrakcyjności; h) regeneracji i rozwoju miejscowości na terenach zbiorników wodnych i skupisk obiektów hodowlanych, gdzie prowadzi się działalność należącą do sektora rybactwa, a także ochrony i poprawy dziedzictwa architektonicznego; i) przywracania potencjału produkcyjnego sektora rybactwa w przypadku jego zniszczenia w wyniku klęski żywiołowej lub przemysłowej; j) promowania współpracy międzyregionalnej i międzynarodowej pomiędzy poszczególnymi LGR; k) funkcjonowanie lokalnej grupy rybackiej oraz nabywanie umiejętności i aktywizacji lokalnych społeczności.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
lokalny rozwój ekonomiczny, rozwój lokalnej przedsiębiorczości
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej