Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością "Szlakiem Tęczy"

Stowarzyszenie na rzecz Dzieci i Osób z Niepełnosprawnością "Szlakiem Tęczy"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
793 003 898
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Osiedlowa 72
Kod pocztowy
05-830
Miejscowość
Rusiec
Województwo
mazowieckie
Powiat
pruszkowski
Gmina
Nadarzyn
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Dostępny dla podopiecznych Stowarzyszenia
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000336729
REGON
14199948300000
NIP
5342430798
Rok powstania
2009
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Stowarzyszenie "Szlakiem Tęczy"

przekaż darowiznę

Pomóż nam pomagać! My robimy to już od 2009 roku. Przekaż nam 1% podatku - wpisz nr KRS 0000336729 w zeznaniu podatkowym.

Głównym celem Stowarzyszenia są działania na rzecz wyrównywania szans społecznych dzieci i osób z niepełnosprawnością, przestrzegania wobec nich praw człowieka i obywatela.

Cel ten realizujemy poprzez szczegółowe działania aktywizujące osoby z niepełnosprawnością oraz ich rodziny w życiu społecznym poprzez organizację różnego typy zajęć, warsztatów, spotkań integracyjnych.

Organizujemy pomoc dla naszych podopiecznych oraz członków ich rodzin w zakresie rehabilitacji, refundacji kosztów leczenia, która ma na celu polepszenie ich bytu. Poprzez rzecznictwo na rzecz podopiecznych i ich rodzin propagujemy w społeczeństwie poszanowanie dla osób z niepełnosprawnością oraz przeciwdziałamy wykluczeniu społecznemu tej grupy społecznej.

Cele realizujemy dzięki szeroko pojętej współpracy z władzami państwowymi, samorządowymi, środkami masowego przekazu oraz innymi organizacjami.

Od 2012 r. w Sali do rehabilitacji, która została wyremontowana i urządzona z własnych środków Stowarzyszenia odbywają się zajęcia terapeutyczne i rehabilitacyjne dla podopiecznych.

Dzięki aktywnym działaniom rodzin skupionych w Stowarzyszeniu sala jest przystosowana i wyposażona w sprzęt niezbędny osobom z niepełnosprawnością, sprzęt ten jest na bieżąco uzupełniany.

Dzięki życzliwości Księdza Proboszcza Parafii w Nadarzynie dysponujemy też salką w Domu Parafialnym w Nadarzynie, gdzie odbywają się zajęcia z psychologiem, specjalistą od rodzin z niepełnosprawnością.

Organizujemy często warsztaty psychologiczne dla rodziców i opiekunów osób z niepełnosprawnością. Jesteśmy nawzajem dla siebie grupą wsparcia, co dla rodziców jest nie do przecenienia szczególnie w chwilach trudnych.

W listopadzie 2013 roku Sąd Rejestrowy rozpatrzył pozytywnie nasz wniosek i przyznał Stowarzyszeniu „Szlakiem Tęczy” status Organizacji Pożytku Publicznego. Dzięki temu możemy zbierać 1% podatku.

Z tych pieniędzy dofinansowujemy rehabilitację i leczenie naszych podopiecznych. Decyzją Zarządu 1% może być dedykowany na rehabilitację konkretnego dziecka, wtedy w polu cel szczegółowy należy wymienić imię i nazwisko podopiecznego na którego chcemy przeznaczyć nasz 1%.

Stowarzyszenie z pozyskiwanych darowizn dofinansowuje zajęcia rehabilitacyjne podopiecznych, gdyż ich rodziny nie są w stanie samodzielnie pokryć tych wszystkich wydatków związanych z rehabilitacją i opieką nad dzieckiem z niepełnosprawnością. Finansujemy zakup sprzętu do sali terapii sensorycznej oraz różnego typu warsztaty i imprezy organizowane dla naszych dzieci i rodzin.

Jednym z bardzo ważnych celów Stowarzyszenia jest organizacja wypoczynku letniego podopiecznych. Jest to niemal konieczność życiowa, gdyż nasi podopieczni nie mają praktycznie żadnych możliwości atrakcyjnego wypoczynku wakacyjnego wśród swoich rówieśników zarówno tych z niepełnosprawnością jak i tych sprawnych.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej