Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź
Stowarzyszenie NATANAELUM powstało z inicjatywy pracowników Instytutu Psychologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II.
Celem głównym Stowarzyszenia NATANAELUM jest prowadzenie działalności prospołecznej ukierunkowanej na działania pożytku publicznego i społecznie użyteczne, takie jak:
- ochrona zdrowia społecznego,
- wszechstronna pomoc świadczona na rzecz pracowników i wolontariuszy instytucji integracji i pomocy społecznej oraz instytucji działających w obszarze rozwoju zasobów ludzkich
- pomoc dla osób i grup zagrożonych wykluczeniem społecznym i zawodowym oraz wykluczonych społecznie poprzez działania readaptacyjne i resocjalizacyjne oraz niwelujące uprzedzenia społeczne w stosunku do osób zagrożonych wykluczeniem.
Pomoc ma obejmować osoby z problemami psychicznymi i osobowościowymi, osoby niepełnosprawne, osoby uzależnione i zagrożone różnymi typami uzależnień (od substancji psychoaktywnych i czynności), osoby wykorzystywane i niezaradne społecznie i zawodowo, osoby po konflikcie z prawem karnym, żyjące z wirusem HIV i chore na AIDS, kobiety, mężczyzn i dzieci w sytuacji rozwodowej i po rozwodzie, osoby samotnie wychowujące dzieci i dzieci z rodzin dysfunkcyjnych oraz ze środowisk społecznie zaniedbanych, osoby chore, będące uchodźcami politycznymi, długotrwale pozostające bez pracy. Aktywizacja rozwoju mieszkańców wsi i działania na rzecz obszarów wiejskich oraz pomoc w niwelowaniu dysproporcji pomiędzy mieszkańcami miast i wsi.
Ponadto celem Stowarzyszenia NATANAELUM jest prowadzenie badań naukowych mających charakter diagnozy społecznej i indywidualnej dającej podstawę do opracowania strategii pomocowych adekwatnych do zapotrzebowania grup i osób, którym Stowarzyszenie świadczy wsparcie.
W dniu 1 czerwca 2011r. powołano do życia w ramach działań statutowych Stowarzyszenia NATANAELUM, INSTYTUT PSYCHOPROFILAKTYKI I PSYCHOTERAPII IPIP.
Zadaniem Instytutu jest wsparcie merytoryczne osób i instytucji świadczących usługi w stosunku do osób/grup zagrożonych wykluczeniem i wykluczonych społecznie, w tym osób zagrożonych uzależnieniami i uzależnionych od środków psychoaktywnych i czynności. Wsparcie świadczone jest poprzez prowadzenie badań naukowych o charakterze epidemiologicznym, społecznym i klinicznym, opracowywanie ilościowe i jakościowe wyników badań oraz upowszechnianie ich, prowadzenie szkoleń podnoszących kompetencje zawodowe, warsztatów, różnorodnych form edukacji specjalistycznej w ramach tematyki związanej z psychologią, psychoprofilaktyką czy psychoterapią.
Stowarzyszenie Natanaelum organizuje również szkolenia z zakresu Specjalisty Psychoterapii Uzależnień i Instruktora Terapii Uzależnień rekomendowane przez Krajowe Biuro ds. Przeciwdziałania Narkomanii.
Stowarzyszenie Natanaelum realizuje wraz z Fundacją Rozwoju KUL w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego projekty:
- Aktywni-Kompetentni-Samodzielni. Edycja II (2018-2020)
- Most do lepszej przyszłości (2018-2020)
- Pro-aktywni (2018-2020)
w celach aktywizacji, reintegracji i rehabilitacji społeczno-zawodowej.
Działania na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy
Osoby potrzebujące specjalistycznej pomocy psychologicznej mogą ją otrzymać umawiając się pod nr telefonu 780490645. Wsparcie świadczymy w języku polskim, ukraińskim i rosyjskim.
Organizujemy także grupę wsparcia dla matek, które aktualnie przebywają w Polsce (w języku ukraińskim) oraz warsztaty dla dzieci ukraińskich. Warsztaty te pozwolą na odreagowanie napięcia oraz pomogą w adaptacji dzieci do nowego otoczenia. Nasi wolontariusze aktywnie nawiązują kontakty z rodzinami ukraińskimi i oferują pomoc. Na wymienione formy wsparcia można się także zapisać pod nr telefonu 780490645.
Studenci psychologii pochodzący z Ukrainy mogą zgłaszać się do wolontariatu. Praca wolontariuszy poprzedzona jest szkoleniem z interwencji kryzysowej i specyfiki wsparcia dzieci w sytuacji traumy. Zapisy pod nr telefonu 721 032 173.
Zapraszamy do współpracy specjalistów prowadzących wsparcie w języku ukraińskim, kontakt pod nr tel. 662 662 201.
Odpowiadając na aktualne potrzeby społeczne Stowarzyszenie Natanaelum utworzyło także konto, na które można robić wpłaty na potrzeby dzieci i ich matek uciekających z Ukrainy objętej wojną. Fundusze zostaną przeznaczone na najpilniejsze potrzeby dzieci i ich matek oraz na pomoc długofalową zarówno rzeczową jak i wsparcie specjalistyczne.
Credit Agricole Bank Polska
Rachunek nr (IBAN) PL 52 1940 1076 3194 1608 0002 0000.
Nr rachunku osoby wpłacające za granicą powinny poprzedzić kodem SWIFT (BIC): AGRIPLPR