Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Faktu "Serce Dla Dzieci"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 232 02 33
Telefon
22 232 55 15
Adres rejestrowy
Ulica
Domaniewska 52
Kod pocztowy
02-672
Miejscowość
Warszawa-Mokotów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000353781
REGON
14239649100000
NIP
521-35-67-294
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Przywilejów nie da się oddzielić od powinności. Nie można cieszyć się pozycją największej gazety bez równoczesnego podjęcia wyzwania najbardziej humanitarnego ze wszystkich: skutecznej pomocy ludziom kompletnie bezbronnym. Dlatego obok gazety Fakt powstała Fundacja Faktu. Skoro tworzymy siłę mediów, mamy również moralny obowiązek czynić dobro.
Są takie kaprysy złego losu, które w sercu zwyczajnych ludzi budzą największy sprzeciw. Czemu bowiem tragedia spotyka niewinne dzieci, całe rodziny, które ledwo wiążą koniec z końcem, lub osoby starsze i tak słabe, że niemające nawet siły, by rozpaczać?! Pytamy o to Boga, ale odpowiedź tkwi przecież w nas samych. To od nas zależy, czy odmieni się los bliźnich. Ileż to razy jako dziennikarze opisywaliśmy historie i staraliśmy się pomóc w sytuacjach, które złamałyby niejednego.
Te twarze przepełnione cierpieniem zapamiętamy już na zawsze… Matka patrząca jak jej kilkumiesięcznej córeczce obumierają rączki i nóżki, która wie, że na specjalne protezy nie zawsze byłoby stać nawet bardzo bogatego człowieka. Uczciwa rodzina z piątką dzieci stojąca na zgliszczach swego domu. Z trudem oddychająca starsza pani, która jest zbyt uboga nawet na to, by godnie umrzeć. Ten moment, w którym tracą ostatnią nadzieję, to chwila, kiedy całe ich dotychczasowe życie wali się jak domek z kart. Fundacja Faktu, którą powołaliśmy, musi zjawić się z pomocą dla takich osób na czas. Zanim będzie za późno.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
prawa konsumentów
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej