Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Kręgi Sztuki
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Paderewskiego 44
Kod pocztowy
41-810
Miejscowość
Zabrze
Województwo
śląskie
Powiat
Zabrze
Adres kontaktowy
Ulica
Ursynowska 70 lok. 8
Kod pocztowy
02-605
Miejscowość
Warszawa
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000345861
REGON
24144775700000
NIP
648-27-18-324
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Naszym celem jest:

 1. Inicjowanie i organizowanie imprez kulturalnych, koncertów, wystaw, festiwali, przeglądów itp. dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych z różnych środowisk społecznych i z różnych regionów; artystów profesjonalistów, amatorów, odbiorców ich sztuki.
  Zainicjowaliśmy i organizujemy coroczny Festiwal Europejskich Szkół Artystycznych i Twórczości - Kręgi Sztuki, przygotowujemy i realizujemy materiały promujące polską kulturę np. film "Rootz from Worsow" na WOMEX Kopenhaga 2010 lub organizujemy i występy dzieci z Egiptu w ramach Festiwalu "Skrzyżowanie Kultur", Warszawa 2011.
 2. Działalność edukacyjna i wychowawcza, w tym wydawnicza, poprzez różne dziedziny sztuki i nauki; jesteśmy pomysłodawcą współwydawcą polsko - angielskiej książki "Spacerownik. Warszawa śladami PRL-u".
 3. Wspieranie praw i ochrona artystów profesjonalistów oraz amatorów, a także szeroko pojętej działalności artystycznej w kraju
  i za granicą poprzez Festiwal Kręgi Sztuki.
 4. Wspieranie rozwoju i aktywności artystycznej osób w każdym wieku. Organizujemy warsztaty, wykłady z różnych dziedzin sztuki w ramach Festiwalu Kręgi Sztuki.
 5. Wspieranie wszelkich form dialogu: społecznego, narodowego i in. poprzez działalność kulturalną w duchu otwartości, poszanowania odmienności. Festiwal Kręgi Sztuki jest organizowany w Cieszynie Polskim i Czeskim (tyglu narodowościowym i religijnym) z udziałem uczelni w z krajów europejskich.
 6. Wspieranie szeroko pojmowanego zintegrowanego rozwoju lokalnego i regionalnego, w tym działania służące aktywizacji środowisk lokalnych, rozwojowi samorządności, ochronie środowiska naturalnego; eliminacja i przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu. Cieszyn jest pierwszą z miejscowości, w których odbywa się Festiwal Kręgi Sztuki, chcemy prowadzić go również w innych małych ośrodkach Polski i Europy.
 7. Wspieranie działalności badawczej nad zjawiskami zachodzącymi w nauce, sztuce, kulturze i na granicach tych dziedzin. Festiwal Kręgi Sztuki skupia wokół siebie nie tylko artystów ale też naukowców z dziedzin związanych ze sztuką: antropologią, historią, etnografią, pedagogiką i in.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
teatr
film
taniec
sztuki wizualne, wzornictwo
literatura, czasopisma
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
profilaktyka uzależnień
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
pomoc Polonii i Polakom za granicą

Zarząd

Danuta Mikusz-Oslislo, wiceprezes
Agnieszka Sieczkowska, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej