Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja Lotto
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 618 66 77
Telefon
22 618 66 77
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
Biuro Fundacji czynne pon. - pt. w godz. 8:30 - 16:30.
Ulica
Targowa 25
Kod pocztowy
03-728
Miejscowość
Warszawa-Praga-Północ
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Praga-Północ
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000345434
REGON
14221856500000
NIP
113-27-91-996
Rok powstania
2009
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja LOTTO Milion Marzeń powstała, aby wypełniać misję społeczną Totalizatora Sportowego.

Misją Fundacji jest wspieranie polskiego społeczeństwa na drodze do odpowiedzialnego i szczęśliwego życia. Fundacja zachęca do działania, w celu podnoszenia jakości życia, poprzez popularyzowanie aktywności fizycznej, ułatwianie dostępu do kultury oraz rozwijanie świadomości całych rodzin na temat odpowiedzialnej rozrywki.

Swoją działalność rozpoczęła w 2010 roku, przekazując 1 milion złotych pomocy dla powodzian.

Aktualnie, jej działania koncentrują się na aktywizacji społeczeństwa w obszarach sportu i kultury. Uruchomiony został program sportowy "Kumulacja Aktywności", mający na celu popularyzację aktywności fizycznej wśród gimnazjalistów, program stypendialny "Stypendium na Medal" dla utalentowanych polskich sportowców, oraz program kulturalny "Mistrz i Uczeń", wspierający rozwój młodych twórców i animatorów kultury.

Ważnym obszarem działań Fundacji jest promowanie bezpiecznej i odpowiedzialnej gry oraz wspieranie rozwoju wiedzy w dziedzinie uzależnienia od hazardu. Na zlecenie Fundacji zostały przeprowadzone trzy badania dotyczące uzależnień od hazardu, a w konferencjach szkoleniowych zorganizowanych przez Fundację udział wzięło ponad 200 terapeutów z całej Polski. Fundacja szkoli sprzedawców LOTTO i pracowników Totalizatora Sportowego z zasad odpowiedzialnej sprzedaży. W 2011 roku z inicjatywy Fundacji LOTTO Milion Marzeń powstała także telefoniczna linia wsparcia dla graczy. Zespół prowadzi również internetową bazę wiedzy na temat bezpiecznej i odpowiedzialnej gry, adresowaną do osób dotkniętych uzależnieniem od hazardu oraz profesjonalistów zajmujących się tym tematem zawodowo.

Fundacja LOTTO Milion Marzeń jest też organizatorem konkursu dla pracowników Totalizatora Sportowego i sprzedawców LOTTO na projekty wolontariackie, pod nazwą Kumulacja Dobrej Woli. Rokrocznie odbywa się jedna edycja konkursu. Pracownicy sami decydują komu i w jakim zakresie chcą pomóc. Zwykle wybierają najbardziej potrzebujących ze swoich społeczności lokalnych: osoby niepełnosprawne, seniorów, dzieci z uboższych rodzin, hospicjów, szpitali czy domów dziecka.

Dodatkowo, w ramach działań filantropijnych, Fundacja wspiera różne inicjatywy innych podmiotów, które uważa za społecznie ważne. Fundacja jest patronem Centrum Rehabilitacji, Edukacji i Opieki TPD "Helenów". W wyjątkowych sytuacjach, wspiera też pracowników i współpracowników spółki Totalizator Sportowy oraz ich najbliższe rodziny.

Od 2013 r. Fundacja LOTTO Milion Marzeń jest członkiem Forum Darczyńców w Polsce.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
Odbiorcy działań

Zarząd

Grzegorz Sołtysiński, Członek Rady Fundacji
Radosław Śmigulski, Członek Rady Fundacji
Bartosz Mielecki, Prezes Zarządu
Łukasz Łazarewicz, Przewodniczący Rady Fundacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej