Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Oswoić Los
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
607 075 800
Adres rejestrowy
Ulica
Aleje Racławickie 44a lok. użytk. 3
Kod pocztowy
20-043
Miejscowość
Lublin
Województwo
lubelskie
Powiat
Lublin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000371955
REGON
06070782700000
NIP
712-32-33-515
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja w swoich założeniach zajmuje się szeroko pojętą niepełnosprawnością. Misją FOL jest również oswajanie z „odmiennością”, pokazywanie, że różnorodność jest normą, nie wyjątkiem. W tym celu tworzymy rozmaite edukacyjne projekty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, jak np. książki z bajkami o niepełnosprawności „Tuż pod moim nosem”, kolorowanki z zadaniami „Pomalujmy świat na FOLorowo”, „Pogaduchy o niepełnosprawności 7B”, koszulki z napisami prowokującymi do myślenia, darmowe publikacje (elektroniczne i papierowe) oraz kilka innych, będących w fazie realizacji. Fundacja prowadzi portal informacyjno-społecznościowy damy-rade.org, poruszający wiele istotnych dla osób niepełnosprawnych tematów. Organizujemy corocznie zjazdy dla rodziców naszych podopiecznych, a także Bal Charytatywny „Serca dla Dzieci”, z którego dochód przeznaczany jest w całości na realizację celów statutowych. Wszystkie projekty spotykają się ze społeczną aprobatą, uznaniem rodziców podopiecznych oraz olbrzymim zainteresowaniem mediów.

Fundacja Oswoić Los obejmuje opieką osoby z całego kraju. Przywiązujemy ogromną wagę do stałego kontaktu z rodzinami, które nierzadko potrzebują  wsparcia psychologicznego lub po prostu rozmowy. Staramy się aktywizować rodziców do działania na wielu różnych płaszczyznach. W tym celu organizujemy cykliczne szkolenia i warsztaty, zachęcamy opiekunów do udziału w codziennej pracy Fundacji. Promujemy swoje produkty i misję poprzez udział w wydarzeniach na terenie całej Polski, mających na celu edukację dzieci i młodzieży w kierunku akceptacji odmienności (targi, koncerty, pokazy). Fundacja Oswoić Los oferuje bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. Pomaga kontaktować rodziny z mediami, jeśli wymaga tego sytuacja.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej