Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wszystko o działalności odpłatnej w jednym miejscu! Kup kurs online "Jak NGO może sprzedawać produkty i usługi"

Fundacja Oswoić Los
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
607 075 800
Adres rejestrowy
Ulica
Aleje Racławickie 44a lok. użytk. 3
Kod pocztowy
20-043
Miejscowość
Lublin
Województwo
lubelskie
Powiat
Lublin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000371955
REGON
06070782700000
NIP
712-32-33-515
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja w swoich założeniach zajmuje się szeroko pojętą niepełnosprawnością. Misją FOL jest również oswajanie z „odmiennością”, pokazywanie, że różnorodność jest normą, nie wyjątkiem. W tym celu tworzymy rozmaite edukacyjne projekty dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, jak np. książki z bajkami o niepełnosprawności „Tuż pod moim nosem”, kolorowanki z zadaniami „Pomalujmy świat na FOLorowo”, „Pogaduchy o niepełnosprawności 7B”, koszulki z napisami prowokującymi do myślenia, darmowe publikacje (elektroniczne i papierowe) oraz kilka innych, będących w fazie realizacji. Fundacja prowadzi portal informacyjno-społecznościowy damy-rade.org, poruszający wiele istotnych dla osób niepełnosprawnych tematów. Organizujemy corocznie zjazdy dla rodziców naszych podopiecznych, a także Bal Charytatywny „Serca dla Dzieci”, z którego dochód przeznaczany jest w całości na realizację celów statutowych. Wszystkie projekty spotykają się ze społeczną aprobatą, uznaniem rodziców podopiecznych oraz olbrzymim zainteresowaniem mediów.

Fundacja Oswoić Los obejmuje opieką osoby z całego kraju. Przywiązujemy ogromną wagę do stałego kontaktu z rodzinami, które nierzadko potrzebują  wsparcia psychologicznego lub po prostu rozmowy. Staramy się aktywizować rodziców do działania na wielu różnych płaszczyznach. W tym celu organizujemy cykliczne szkolenia i warsztaty, zachęcamy opiekunów do udziału w codziennej pracy Fundacji. Promujemy swoje produkty i misję poprzez udział w wydarzeniach na terenie całej Polski, mających na celu edukację dzieci i młodzieży w kierunku akceptacji odmienności (targi, koncerty, pokazy). Fundacja Oswoić Los oferuje bezpłatną pomoc prawną i psychologiczną. Pomaga kontaktować rodziny z mediami, jeśli wymaga tego sytuacja.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej