Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak napisać dobry statut stowarzyszenia i fundacji? Skorzystaj z kursu online od eduNGO. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Stowarzyszenie "Wesoła Stonoga"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
58 536 18 41
Adres rejestrowy
Ulica
Sambora 5A
Kod pocztowy
83-130
Miejscowość
Pelplin
Województwo
pomorskie
Powiat
tczewski
Gmina
Pelplin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000364524
REGON
22108399200000
NIP
5932571502
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2015
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy organizacją powołaną przez pracowników i sympatyków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Pelplinie. Nasze działania koncentrują się wokół osób z niepełnosprawnością i tych, którzy borykają się z innymi problemami życiowymi. Nasza „Stonoga" składa się z wielu elementów, które wskazują na różnorodność naszych przedsięwzięć. Dzięki temu możliwa jest realizacja jednego z naszych najważniejszych celów: podniesienia poziomu integracji osób niepełnosprawnych w środowisku lokalnym. Mamy dużo pomysłów, woli i determinacji w dążeniu do poprawy losu dzieci, którym życie nie oszczędziło gorzkich chwil.

Pelplin to mniejsze miasto, dlatego znamy dobrze naszych podopiecznych. Wiemy jakie są ich potrzeby i robimy wiele by pomóc osobom niepełnosprawnym w naszym lokalnym środowisku. Zwłaszcza dzieciom, które są uczniami SOSW w Pelplinie.

Nasze cele statutowe realizujemy poprzez organizowanie różnego rodzaju zadań, które podnoszą samodzielność naszych podopiecznych. Najbardziej zależy nam aby osoby z niepełnosprawnością mogły się jak najlepiej rozwijać na miarę swoich możliwości w miłej przyjaznej atmosferze!

Zrealizowaliśmy już kilkadziesiąt różnych projektów otrzymując dofinansowanie głównie od Samorządów: Miasta i Gminy Pelplin oraz Starostwa Tczewskiego. Korzystaliśmy również z dotacji z programu Leader. oraz z Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich: Europa inwestująca w obszary wiejskie. Fundusze europejskie pozyskiwaliśmy za pośrednictwem LGD "Wstęga Kociewia". Wybudowaliśmy Plac Zabaw przy SOSW w Pelplinie. Na realizację zadania zebraliśmy fundusze od różnych przedsiębiorców i osób prywatnych. Teren pod budowę przekazała nam Gmina Pelplin. Serdecznie dziękujemy naszym Darczyńcom! Było to dla nas duże wyzwanie ale razem daliśmy radę!

Nasze działania są dostrzegane przez lokalną społeczność. Otrzymaliśmy w roku 2016 nagrodę w kategorii "Organizacja przyjazna wolontariuszom" podczas gminnej gali Nagród Wolontariatu. Organizacja otrzymała w 2014 roku Dyplom Uznania za nominację do Nagrody Wolontariatu w kategorii - Inicjatywa społeczna roku za zrealizowanie projektu: "Piękne i głośne czytanie na bibliotecznym dywanie… i nie tylko". Ten projekt realizowaliśmy we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną w Pelplinie. Stowarzyszenie otrzymało również wyróżnienie w kategorii Inicjatywa Społeczna Roku 2013 za realizację zadania "Wesoła Olimpiada". Współpracujemy z różnymi lokalnymi instytucjami. Wielokrotnie składaliśmy wnioski o Nagrodę Wolontariatu dla różnych przedsiębiorców, instytucji, które wspierają organizacje pozarządowe. Cieszymy się, że nasze wnioski są bardzo dobrze odbierane a nominowani otrzymują nagrody.

Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia strony soswpelplin.szkolnastrona.pl, na której szeroko opisujemy nasze działania.

Czeka nas wiele pracy, więc liczymy, że osoby, które maja czas i chęci by pomagać innym przyłączą się do nas. Zapraszamy!!!

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań

Zarząd

Małgorzata Puchalska, Prezes
Magdalena Sengerska, Sekretarz
Karol Bugajski, Skarbnik
Andżelika Kiryluk, Członek Zarządu
Joanna Badziąg, Wiceprezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej