Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach "Four Kings"

Warszawskie Stowarzyszenie Rugby na Wózkach "Four Kings"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
797 594 316
Adres rejestrowy
Ulica
Fryderyka Joliot-Curie 11a lok. 47
Kod pocztowy
02-646
Miejscowość
Warszawa-Mokotów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Jest podjazd i windy.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie kultury fizycznej
KRS
0000362043
REGON
14251439300000
NIP
521-35-76-502
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Ludzie
Liczba członków
35
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Warszawskie Stowarzyszenie Rugby Na Wózkach "FOUR KINGS" powstało w lipcu 2010 roku. Naszym celem jest prowadzenie warszawskiego klubu rugby na wózkach oraz promocja sportu ON. W tym celu organizujemy wiele eventów i happeningów takich jak mecze pokazowe w różnych częściach miasta , na targach motoryzacyjnych, w szkołach z okazji dnia dziecka czy pokazy typu FLASH MOB np. na Dworcu Centralnym. Prowadzimy prelekcje w szkołach podstawowych i gimnazjach integrując młodzież szkolna ze środowiskiem ON, szkolimy studentów i wolontariuszy z zakresu pomocy ON.
Jesteśmy organizatorem Międzynarodowego Turnieju "MAZOVIA CUP", który od 2011 roku cyklicznie odbywa się w podwarszawskim Legionowie na jednej z piękniejszych hal w woj. mazowieckim ARENIE LEGIONOWO i cieszy się wielkim uznaniem w kraju i zagranicą.
Mamy nadzieje, że jako profesjonalny Klub Sportowy będzie nam łatwiej starać się o środki finansowe i dotacje z Urzędu Miasta i Ministerstwa Sportu na dalszy rozwój i działalność klubową oraz, że pomoże nam to w pozyskiwaniu sponsorów, których wsparcie umożliwi prowadzenie treningów, zgrupowań, udział w rozgrywkach krajowych i zagranicznych oraz rozpromuje ten jakże widowiskowy sport ON. Obecnie liczymy 34 członków w tym 1 honorowego. Od 2012 roku posiadamy status Organizacji Pożytku Publicznego i możemy otrzymywać wpłaty z tytułu 1%.
Klub sportowy działający w Stowarzyszeniu to jeden z najstarszych, największy i najbardziej utytułowany klub rugby w Polsce. Jest on bliźniaczym odzwierciedleniem oraz kontynuacją drużyny "FOUR KINGS", która powstała w 1998 roku i działała pod patronatem Fundacji Aktywnej Rehabilitacji. Założyli ją ludzie na wózkach (po urazach kręgosłupa) w celu przyspieszenia procesu rehabilitacji i uzyskania lepszej koordynacji ruchowej. Nazwa drużyny wzięła się z gry karcianej, a polskie tłumaczenie idealnie do nas pasuje, gdyż warszawscy królowie od lat rządzą na rugbowych parkietach. W chwili obecnej Klub liczy 25 zawodników, w tym 7 zawodników Reprezentacji Polski - uczestników ME’2009 i 2011 oraz MŚ’ 2010. W Polskiej Lidze Rugby wystawiamy trzy drużyny, z których pierwsza regularnie walczy o tytuł Mistrza Polski.
Chętnie powitamy na naszych treningach osoby po urazie rdzenia kręgowego chcące spróbować sportowych wrażeń do odbycia jednego treningu, a gwarantujemy, że pozostaniecie z nami na dłużej. Zapraszamy też wolontariuszy chętnych pomóc nam w treningach oraz studentów chcących odbyć praktykę.
Zapraszamy do obejrzenia całej strony gdzie można znaleźć wiele informacji o Stowarzyszeniu, Sekcji Sportowej, naszej działalności, członkach, obejrzeć galerie foto oraz teledysk zespołu.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Zarząd

Dominik Wietrak, Prezes Zarządu
Grzegorz Gzoch, Wiceprezes Zarządu
Adam Michałowski, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej