Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja Moje Państwo
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
505 118 287
Adres rejestrowy
Ulica
Nowogrodzka 25/37
Kod pocztowy
00-511
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000359730
REGON
14244594700000
NIP
1231216692
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wierzymy, że państwo powinno być sprawne i użyteczne dla ludzi.

Tworzymy narzędzia, które ułatwiają korzystanie z jego zasobów i danych.

Dbamy o kulturę wykorzystywania technologii przez państwo.

Fundacja Moje Państwo (dawniej Fundacja ePaństwo) została założona w 2010 r. z inicjatywy Daniela Macyszyna. Daniel szukał informacji o tym, czym zajmują się konkretni posłowie na Sejm RP i spostrzegł że nie ma łatwej i czytelnej drogi dotarcia do nieprzetworzonych przez media informacji. W ten sposób powstał portal Sejmometr, który pozwalał na szybkie i intuicyjne zapoznawanie się z pracą posłów.

To było pierwsze z wielu narzędzi narzędzi technologicznych stworzonych przez Fundację, które miały na celu zapewnienie wygodnego dostępu do danych publicznych.

Obecnie z portali stworzonych przez fundację korzystają miliony użytkowników. Fundacja uczestniczy w debacie publicznej i współpracuje z władzami publicznymi, starając się wpływać na kulturę wykorzystywania narzędzi technologicznych przez urzędników. Prowadzi działania prawne zmierzające do poszerzania dostępu obywateli do danych pochodzących z sektora publicznego.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
22.04.2015
Tegoroczne Personal Democracy Forum (PDF), największe i najbardziej prestiżowe wydarzenie w Europie poświęcone technologii, demokracji oraz zaangażowaniu obywatelskiemu, skupiające osoby z organizacji pozarządowych, aktywistów, pracowników administracji publicznej i dziennikarzy, zgromadziło rekordową liczbę osób, które podczas dwóch dni wysłuchały wystąpień pięćdziesięciu osób z kilkudziesięciu krajów świata.
Publicystyka
15.04.2015
30 osób z kilkunastu krajów świata dyskutujących o sprawach społecznych, korupcji, mediach, debacie publicznej, organizacjach pozarządowych oraz administracji publicznej w jednym miejscu. W tym roku 16 i 17 kwietnia 2015 Warszawa stanie się najbardziej otwartą, cyfrową i obywatelską stolicą w Europie.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej