Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja "Centrala Młodych"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
661 744 716
Adres rejestrowy
Ulica
Składowa 4c lok. 50
Kod pocztowy
64-800
Miejscowość
Chodzież
Województwo
wielkopolskie
Powiat
chodzieski
Gmina
Chodzież
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000358904
REGON
30146368400000
NIP
607-00-66-504
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy nowo powstałą organizacją pozarządową mającą siedzibę na terenie miasta Chodzież. Już po dwóch latach o założenia fundacji uzyskaliśmy statut organizacji pożytku publicznego. Głównymi odbiorcami naszych działań są dzieci i młodzież oraz społeczność lokalna z terenu powiatu. Nasze działania koncentrują się przede wszystkim na wyrównywaniu szans osób zagrożonych wykluczeniem społecznym (w tym niepełnosprawnych), promocji i organizacji wolontariatu oraz upowszechnianiu profilaktyki zdrowotnej, promowaniu edukacji, kultury i sztuki. Ponadto aktywizujemy i wspieramy lokalną społeczność, promujemy ekologię i krajoznawstwo. Stworzyliśmy prężnie działające Centrum Wolontariatu, które na stałe współpracuje z dwoma domami dziecka, świetlicą środowiskową, przedszkolem oraz organizacjami pozarządowymi i administracją publiczną. W działalność Centrum Wolontariatu zaangażowanych jest już blisko 40 osób (podpisane porozumienia o wolontariacie). Kolejne grupy młodzieżowe szkolą się i integrują by w przyszłości pełnić rolę lokalnych liderów, animatorów zabawy.

Fundacja co roku realizuje projekty, których pomysłodawcami i współtwórcami są młodzi ludzie. Dzięki Centrali młodzi mogą podnosić swoje umiejętności interpersonalne, zawiązywać nowe przyjaźnie, ciekawie i pożytecznie spędzać wolny czas, a także pomagać innym. Więcej informacji o naszych działaniach znajduje się na stronie internetowej organizacji lub profilu Facebook.

Wszystkie nasze działania dostępne są dla odbiorców bezpłatnie.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
prawa dziecka
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji

Zarząd

Ewa Lisowiec, członek zarządu
Luiza Nowak, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej