Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Fundacja Humandoc
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
534 189 643
Telefon
606 536 745
Adres rejestrowy
Ulica
Piękna 22 lok. 7
Kod pocztowy
00-547
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Mokotów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000349151
REGON
14229554800000
Rok powstania
2010
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja Ukraina - zbiórka na ewakuację i pomoc humanitarną

W przekonaniu, że na polskim rynku medialnym zbyt mało uwagi poświęca się problematyce społecznej oraz z uwagi na brak rzetelnych informacji na temat działalności bardzo prężnie rozwijającego się w Polsce sektora organizacji pozarządowych, Fundacja jest platformą, za pomocą której profesjonaliści z mediów telewizyjnych, radiowych i prasowych wraz z ludźmi pracującymi w organizacjach pozarządowych, tworzą wspólnie edukacyjne, informacyjne oraz promocyjne projekty audiowizualne i prasowe o wymiarze społecznym i artystycznym a także prowadzą działalność społeczną i artystyczną zawartą w celach statutowych Fundacji.

Fundacja HumanDOC działa od 2010 r. i realizowała projekty m.in. w: Polsce, na Ukrainie, w Gruzji, Kirgistanie, Afganistanie, Palestynie, Syrii, Libanie i Wenezueli. HumanDOC zajmuje się działalnością edukacyjną, kulturalną i informacyjno-promocyjną. W swojej działalności łączy komponenty mediów i sztuki z perspektywą społeczną oraz szeroko rozumianym kontekstem międzynarodowym i globalnym.

Działamy na rzecz budowania i poszerzania świadomości społecznej w zakresie: edukacji globalnej, propagowania wiedzy na temat globalnych współzależności, stosunków międzynarodowych i pomocy międzynarodowej, współczesnych konfliktów, poszanowania praw człowieka, działań na rzecz integracji europejskiej, demokratyzacji oraz rozwijania kontaktów i współpracy między społeczeństwami. Wspieramy przekazywanie wiedzy, wartości oraz rozwijanie umiejętności i kształtowanie postaw sprzyjających redukcji ubóstwa na świecie i budowaniu bardziej sprawiedliwego społeczeństwa globalnego.

Swoje cele realizujemy cele poprzez organizację wydarzeń kulturalno-edukacyjnych (festiwali, przeglądów, spotkań, warsztatów), projekty medialne (filmy dokumentalne i reportaże oraz kampanie społeczne), prowadzenie działań CSR we współpracy z partnerami prywatnymi, jak również poprzez doradztwo medialne i wspieranie inicjatyw medialnych w zakresie: tworzenia projektów medialnych, przygotowywaniu kampanii medialnych, produkcji filmów dokumentalnych, reportaży telewizyjnych i prasowych, fotoreportaży, audycji radiowych i reklam społecznych. Prowadzimy kampanie medialne, informacyjne i promocyjne o wydźwięku społecznym.

Pomagamy również rozwijać kompetencje medialne pracowników organizacji pozarządowych i fundacji korporacyjnych i innych podmiotów społecznie. Prowadzimy w zakresie: edukacji medialnej, umiejętności współpracy z mediami oraz wykorzystywania mediów do budowy swojego wizerunku na zewnątrz.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
25.11.2015
Podczas uroczystej gali, która odbyła się 22 listopada w warszawskiej Kinotece, zostały wręczone nagrody najlepszym filmom tegorocznego Festiwalu HumanDOC. Tym samym główna część VI edycji Międzynarodowego Festiwalu Filmów Dokumentalnych dobiegła końca. Miłośnicy dobrego dokumentalnego kina mogą jednak wciąż pozostać w festiwalowym klimacie. Wybrane filmy do 20 grudnia można na platformie internetowej KINOPLEX.PL.
Publicystyka
04.12.2013
Podczas uroczystej gali w warszawskiej Kinotece, zostały wręczone nagrody najlepszym filmom tegorocznego Festiwalu HumanDOC. Tym samym pierwsza część IV edycji HumanDOC dobiegła końca. Miłośnicy dobrego dokumentalnego kina mogą jednak wciąż pozostać w festiwalowym klimacie. Wybrane filmy do końca roku można oglądać w wielu miastach w całej Polsce oraz na platformie internetowej Iplex.pl.
Publicystyka
24.06.2004
Pięć lat temu, 24 czerwca 1999 roku na mocy decyzji Sądu Okręgowego w Łodzi powołano stowarzyszenie Centrum Promocji i Rozwoju Inicjatyw Obywatelskich OPUS, które za podstawowy cel postawiło sobie animowanie inicjatyw obywatelskich oraz rozwiązywanie problemów lokalnych dla urzeczywistnienia idei społeczeństwa obywatelskiego.

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej