Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
606 770 955
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Ulica
Mokotowska 63 lok. 60
Kod pocztowy
00-533
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000334007
REGON
14195912400000
NIP
5242685257
Rok powstania
2009
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2011
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Zdjęcie

Uczestnicy Programu Stypendialnego Horyzonty

Zdjęcie

Stypendyści Horyzontów

Zdjęcie

Laureaci Nagrody im. prof. Romana Czerneckiego

Zdjęcie

Nauczyciele z Edukacji Inspiracji

Zdjęcie

Roman Czernecki z uczniami

Miniatura zdjęcie 1
Miniatura zdjęcie 2
Miniatura zdjęcie 3
Miniatura zdjęcie 4
Miniatura zdjęcie 5

Edukacyjna Fundacja im. prof. Romana Czerneckiego EFC została powołana w lipcu 2009 roku przez Andrzeja Czerneckiego, syna patrona Fundacji, profesora Romana Czerneckiego, wybitnego nauczyciela i pedagoga.

W Fundacji EFC zajmujemy się edukacją. Postawiliśmy sobie trzy główne cele: umożliwiamy równy dostęp do edukacji uczniom w całej Polsce; promujemy niestandardowe sposoby myślenia o edukacji w świetle wyzwań dwudziestego pierwszego wieku; poszerzamy zakres edukacji o odpowiedzialność społeczną i zaangażowanie w społeczeństwo obywatelskie.

Realizujemy te cele poprzez nasze sztandarowe programy - Program Stypendialny Horyzonty skierowany do uczniów szkół średnich oraz program Edukacja Inspiracja skierowany do nauczycieli z obszarów wiejskich. Ponadto realizujemy szereg działań projektowych adresowanych między innymi do publicystów i naukowców zajmujących się edukacją (Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego) i do szkół (Szkoły Patronackie EFC, program realizowany w Zespole Szkół w Szczekocinach).

Program Stypendialny Horyzonty - stypendia dla uczniów

Od ponad dziewięciu lat przyznajemy stypendia na czas nauki w szkole średniej. Umożliwiamy absolwentom gimnazjów i szkół podstawowych pochodzącym z miejscowości do 30 tys. mieszkańców naukę w najciekawszych liceach i technikach w Polsce. Współpracujemy nie tylko ze szkołami, ale także z bursami, lokalnymi organizacjami pozarządowymi i organizacjami partnerskimi. Nasi uczniowie biorą udział we wspólnych wyjazdach letnich i zimowych, realizują projekty społeczne i otrzymują kompleksowe wsparcie. Czuwa nad nimi profesjonalny zespół koordynatorów regionalnych, psycholog oraz zespół Fundacji. To także pomoc finansowa i materialna obejmująca cztery lata trwania stypendium, pokrywająca między innymi koszty mieszkania w bursie, wyżywienia, opłat szkolnych czy nauki języków obcych. Program Stypendialny Horyzonty przede wszystkim jednak wspiera stypendystów w rozwoju osobistym. To program stworzony z myślą o wrażliwych, młodych ludziach ciekawych świata.

Dotychczas stypendium otrzymało 667 uczniów szkół ponadpodstawowych. Obecnie Fundacja ma 272 Stypendystów i 395 Absolwentów, z których 118 zrzeszyło się w Stowarzyszeniu Alumni EFC i aktywnie wspiera działania fundacji.

Edukacja Inspiracja - granty dla nauczycieli

Program Edukacja Inspiracja, realizowany we współpracy z Fundacją Szkoła z Klasą, to zastrzyk energii skierowany do nauczycieli z małych miejscowości, wyposażający ich w narzędzia i środki do stymulowania uczniów poza klasycznym tokiem zajęć. W każdym dziecku tkwi potencjał i talent, a w ich odkryciu szczególną rolę może odegrać mądry, uważny i inspirujący nauczyciel. Program skierowany jest właśnie do takich nauczycieli.

Pracujemy z wybranymi nauczycielami z małych miejscowości (do 30 tysięcy mieszkańców), ze wszystkich poziomów edukacji. Uczestnicy, wyłonieni na drodze konkursu, otrzymują finansowanie na realizację projektów edukacyjnych z uczniami, które aktywizują dzieci i młodzież oraz pogłębiają ich wiedzę i pasje poza szkolnymi schematami.

Szkoły Patronackie EFC

EFC pracuje ze szkołami w obszarach wiejskich w całym. Udzielamy długoterminowe wsparcie w formie ścisłej współpracy z personelem szkolnym, organizacji warsztatów i szkoleń oraz w formie pomocy materialnej. Naszym celem jest przekształcanie szkół w centra kulturalno-społeczne, które przyciągną nowych uczniów i stworzą miejsca pracy dla mieszkańców danego regionu poprzez samowystarczalny model operacyjny. Obecnie realizujemy taki patronat w Zespole Szkół im. prof. Romana Czerneckiego w Szczekocinach.

Nagroda im. prof. Romana Czerneckiego za artykuły o edukacji

Roman Czernecki był prawdziwym pedagogiem z pasją. Nieustannie angażował się w doskonalenie swojego sposobu nauczania, a także otaczającego go środowiska szkolnego. Biorąc z niego przykład wierzymy, że ciągła dyskusja na temat edukacji jest niezbędna do zrozumienia i pokonywania wyzwań, z którymi mierzymy się w dzisiejszym świecie. Komisja ekspertów w dziedzinie edukacji co roku nagradza autorów za najlepszy artykuł akademicki, popularno-naukowy i profesjonalny na temat teorii lub praktyk edukacyjnych, właśnie w ramach nagrody imienia naszego patrona.

Nagroda im. Ireny Sendlerowej "za naprawianie świata"

Każdego roku nauczyciele mają szansę otrzymać nagrodę „za naprawianie świata”, którą współfinansujemy wraz z Centrum Edukacji Obywatelskiej. Szukamy osób, które w swojej praktyce nauczania promują tolerancję kulturową, etniczną i religijną, oraz uwrażliwiają na złożoność naszej historii.

Nagroda PRB im. Andrzeja Czerneckiego

EFC współorganizuje coroczną galę Polskiej Rady Biznesu, podczas której prezentowane są najbardziej inspirujące organizacje pozarządowe. Nagroda im. Andrzeja Czerneckiego za działalność społeczną honoruje założyciela EFC, wiodącego polskiego filantropa, oraz co roku wędruje do jednej z nominowanych organizacji non-profit.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
stypendia
Odbiorcy działań

Zarząd

Emilia Gromadowska, Prezes Zarządu
Igor Czernecki, Przewodniczący Rady Fundacji
Jan Krzewiński, Członek Rady Fundacji
Marta Drozd, Członek Rady Fundacji
Andrzej Czernecki Jr, Członek Rady Fundacji
Reklama

Przynależność do związków, porozumień, sieci

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej