Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Webinar: ABC obowiązków organizacji pozarządowych Zdobądź praktyczną wiedzę. Dowiedz się, jak uniknąć błędów. Zapisz się >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Jesus Christ Security
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
74 844 93 25
Adres rejestrowy
Ulica
Kołłątaja 6
Kod pocztowy
58-370
Miejscowość
Boguszów-Gorce
Województwo
dolnośląskie
Powiat
wałbrzyski
Gmina
Boguszów-Gorce
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000299684
REGON
02070574200000
NIP
8862901107
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Jesus Christ Security powołana została do zwalczania zagrożeń i skutków wykluczenia społecznego. Celem działalności Fundacji jest między innymi resocjalizacja osób bezdomnych, osób uzależnionych nie tylko od środków psychoaktywnych, ale też od zachowań i osób. Realizowana przez Fundację metoda ma charakter kompleksowy. Cały proces readaptacji składa się z następujących po sobie działań takich jak: motywowanie do leczenia, oddziaływania wychowawcze i terapeutyczne oraz opieka następcza i utrwalenie osiągniętych efektów resocjalizacji.

Do realizacji takich działań powołano oddzielne instytucje, które współtworzą Fundację Jesus Christ Security. Można je uznać za elementy grupowe systemu wychowawczego Fundacji. Fundacja opiera swoją pracę na wolontariacie płacąc za dzierżawione pomieszczenia. Fundacja posiada już kilka oddziałów w Polsce, w Boguszowie- Gorcach, Cieszynie, Krotoszynie, Jarocinie, Kamiennej Górze, Świebodzicach i Wierzchowicach. Fundacja współpracuje z samorządami lokalnymi w celu realizacji wspólnych działań przeciwdziałających wykluczeniu społecznemu.

Chcemy naszym podopiecznym stworzyć godne warunki, w których będą mogli otrzymać pomoc nie tylko tą rzeczową, ale przede wszystkim psychologiczną, terapeutyczną itp. Chcemy docierać do potrzebujących pomocy, nie chcemy biernie przyglądać się postępującej pauperyzacji i degeneracji naszych lokalnych społeczności. Chcemy stworzyć podopiecznym prawdziwy dom aby wiedzieli, że są potrzebni w tym społeczeństwie i mogą normalnie w nim funkcjonować .W dzisiejszej rzeczywistości prawie każda polska rodzina dotknięta jest problemem współuzależnienia, uzależnienia, bezrobocia a nawet bezdomności.

Naszymi podopiecznymi są osoby z różnego rodzaju problemami, osoby te nie posiadają żadnych dochodów, w związku z czym sami staramy się szukać środków na ich utrzymanie. Prosimy o pomoc ,która pozwoli rozszerzyć nasze działania, a tym samym ograniczyć postępujące zubożenie warstw dotkniętych bezrobociem i nieprzystosowaniem społecznym. . Za każdą pomoc jaką otrzymamy z góry dziękujemy w imieniu naszych podopiecznych oraz we własnym.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
porządek, bezpieczeństwo publiczne
obronność państwa
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
prawa konsumentów
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej