Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Wzajemnej Pomocy "Arka"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
75 773 14 31
Telefon
683 242 871
Adres rejestrowy
Ulica
Krzywa 1
Kod pocztowy
66-010
Miejscowość
Krzywa
Województwo
lubuskie
Powiat
zielonogórski
Gmina
Nowogród Bobrzański
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000303072
REGON
02072315400000
NIP
6151981890
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Działalność Fundacji Wzajemnej Pomocy "Arka" jest zbliżona do Biblijnej Arki Noego, dawania schronienia tym co wybrali mylne drogi, nasze motto: "Nie wstydem jest upaść, wstydem jest trwać w upadku, a zwycięstwem jest się podnieść".

Prowadzone działania:

Integracja międzypokoleniowa, pomoc osobom dysfunkcyjnym i zagrożonym wykluczeniem społecznym.

Fundacja posiada na własność budynek 3-kondygnacyjny, w którym tworzymy noclegownie i habitowską wspólnotę mieszkaniową dla 20 osób w pokojach 2 i 4 osobowych każdy z własnym węzłem sanitarnym. Co roku organizujemy wigilię i święta Bożego Narodzenia w dniu świąt oraz śniadanie wielkanocne dla osób samotnych, Ubogich, bezdomnych.

21 grudnia 2008 roku ktoś nas podpalił, pożar strawił 2 świetlice i uszkodził część budynku na tworzenie Centrum Ekonomii Społecznej. Mimo takiej tragedii nie załamujemy się organizujemy zbiórki pieniężne i żywnościowe, współpracujemy z innymi organizacjami pozarządowymi, Politechniką Wrocławską z profesorem Zbigniewem Bać, który organizuje dla aktywności studentów letnie szkoły architektury, w lipcu 2010 zorganizował u nas 2 tygodniową X Letnią Szkołę Architektury, podczas której studenci opracowali strategie rozwoju Arki na 10 lat.

7.08.2010 roku Bogatynię dotknęła powódź "tysiąc lecia", która również dokonała zniszczeń u nas. Mimo tego nasi wolontariusze po usunięciu wewnętrznych skutków powodzi uruchomili na I pietrze kuchnię, która codziennie gotowała i dostarczała dla osób/rodzin najbardziej dotkniętych powodzią 150-200 litrów gorących zup, dla ok 200 osób drugie dania, dowieźliśmy do tych osób z Banku Żywności ok 30 ton suchych produktów. Dzięki współpracy z profesorem Z.Bać, grupa pod jego kierunkiem wykonała dla nas wstępny projekt na budowę 22 mieszkań.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
pomoc w samozatrudnieniu
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele pożytku publicznego
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej