Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji "Impuls"

Fundacja Porozumienia Społecznego i Integracji "Impuls"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
502 488 159
Adres rejestrowy
Ulica
Aleja Papieża Jana Pawła II 42
Kod pocztowy
70-415
Miejscowość
Szczecin
Województwo
zachodniopomorskie
Powiat
Szczecin
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
14 stopni schodow
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000293929
REGON
32044044100000
NIP
8522521937
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Porozumienia Społecznego I Integracji "Impuls" powstała, aby podejmować i wspierać wszelkie działania służące integracji społecznej dzieci, młodzieży i dorosłych, w tym integracji zawodowej osób niepełnosprawnych oraz kształtowaniu postaw prospołecznych i poprawnych nawyków społecznego współżycia.

Zajmujemy się też szeroko pojętą profilaktyką zdrowotną, obejmującą między innymi zdrowie psychiczne, problematykę HIV/AIDS oraz profilaktykę uzależnień (narkomanii, alkoholizmu itp.).
Na różne sposoby staramy się również rozpowszechniać mediację w społeczeństwie.

Praca naszej fundacji koncentruje się przede wszystkim na prowadzeniu szkoleń mediacyjnych, edukacyjnych, wychowawczych, organizowaniu imprez charytatywnych, a także postępowania mediacyjnego, ochrony interesu społecznego, ochrony ważnego interesu indywidualnego lub ochrony wolności i praw człowieka.

Współpracujemy też z innymi placówkami oświatowymi i naukowymi oraz instytucjami państwowymi, stowarzyszeniami i fundacjami, a także organizacjami pozarządowymi i z osobami działającymi na zasadzie wolontariatu, zarówno w naszym kraju jak i poza jego granicami.

Organizujemy i finansujemy działania i przedsięwzięcia edukacyjne, diagnostyczne oraz terapeutyczne, propagatorskie i informacyjne, w tym działania w zakresie doradztwa zawodowego i pośrednictwa pracy, przyuczania do zawodu, przekwalifikowywania lub podwyższania kwalifikacji zawodowych. Nie tylko sami prowadzimy szkolenia i zajęcia oraz warsztaty integracyjne dla dzieci i młodzieży, ale też udzielamy wsparcia organizacyjnego i technicznego dla podmiotów prowadzących podobną działalność.

Zajmujemy się też opracowywaniem i realizacją programów finansowanych przez instytucje zewnętrzne, w tym także z wykorzystaniem środków Unii Europejskiej.

Organizacja wpisana jest do Rejestru Instytucji Szkoleniowych jako niepubliczna instytucja szkoleniowa i posiada uprawnienia do szkolenia osób bezrobotnych i poszukujących pracy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
szkolenia, kursy, podnoszenie kwalifikacji
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Alicja Hofman, wiceprezes
Magdalena Kroczyk, wiceprezes
Marek Pietrasik, Prezes zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej