Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Szukasz aktualnych informacji o NGO w Polsce? Odwiedź fakty.ngo.pl: ponad 100 raportów, analiz, infografik

Fundacja "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci

Fundacja "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
85 662 20 03
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
w godz. 8.00 - 16.00
Ulica
Ciołkowskiego 88J
Kod pocztowy
15-545
Miejscowość
Białystok
Województwo
podlaskie
Powiat
Białystok
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000288520
REGON
20016674000000
NIP
5423055755
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj nieuleczalnie chore dzieci i ich rodziny

wpłać darowiznę

1% jest podstawowym źródłem utrzymania Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, które prowadzimy. Przekaż nam 1% podatku - nr KRS 0000288520.

Wejdź do świata marzeń hospicyjnych dzieci. Zatrzymaj się i obejrzyj >> nasz nowy spot promujący przekazanie 1% podatku na rzecz Białostockiego Hospicjum dla Dzieci.

Nasza misja:

  • Sprawowanie wszechstronnej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi i ich opiekunami w domu.
  • Wsparcie socjalne udzielane dla dzieci chorych na nowotwory i ich opiekunów - podopiecznych Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Białymstoku w trakcie intensywnej terapii, leczenia wspomagającego i rehabilitacji po leczeniu.

Prowadzone działania:

Prowadzimy Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Zapewniamy profesjonalną medyczną opiekę w domu, niezbędną aparaturę, sprzęt rehabilitacyjny, leki, pomoc psychologiczną, socjalną i duchową. Naszych małych pacjentów z chorobami genetycznymi, neurologicznymi i metabolicznymi odwiedzamy w promieniu 100 km od Białegostoku.

Podopiecznymi fundacji są również mali pacjenci Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Pomagamy w leczeniu i rehabilitacji dzieci, tworzymy na oddziale jak najlepsze warunki umożliwiające rodzicom przebywanie z dzieckiem przez całą dobę. Staramy się wprowadzić uśmiech w życie dzieci na oddziale, organizując zajęcia dodatkowe i inne atrakcje, głównie dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy.

W ramach opieki perinatalnej prowadzimy punkt konsultacyjny. To pierwsze tego typu miejsce w całej północno–wschodniej Polsce. Pod jego opieką znajdują się ciężarne mamy, u których rozpoznano tzw. letalną wadę płodu. Za wadę letalną uznaje się zaburzenia rozwojowe płodu prowadzące do przedwczesnej śmierci dziecka bez względu na podjęte leczenie. Opieka Perinatalna zapewnia kompleksową pomoc od momentu diagnozy, jeszcze przed urodzeniem dziecka. Rodzice w takiej sytuacji mają dwa wyjścia – mogą podjąć decyzję o aborcji – zgodnie z prawem, lub chcieć urodzić dziecko, aby móc je przytulić i pożegnać.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
05.08.2021
150 dzieci z terenu województwa podlaskiego zostanie nieodpłatnie przebadanych dermatoskopem pod kątem zmian skórnych w ramach projektu „Bezpieczne dziecko – badamy zmiany”. Badania, które realizuje Fundacja „Pomóż Im”, sfinansowane są ze środków Fundacji PZU. W grupie badanych są podopieczni Białostockiego Hospicjum dla Dzieci, pacjenci Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku oraz dzieci pracowników PZU.
Publicystyka
02.06.2021
Dzieci są w Fundacji „Pomóż Im” najważniejsze. To dla nich powstała. W dniu ich święta zawsze dzieje się coś wyjątkowego. W tym roku m. in. powstał specjalny spektakl stworzony przez – rzecz jasna - dzieci.
Publicystyka
26.05.2021
Najpiękniejsze utwory dla mam, zaśpiewane na żywo głosami solistów podlaskiej opery, wybrzmiały pod Uniwersyteckim Dziecięcym Szpitalem Klinicznym w Białymstoku. Koncert zorganizowała Fundacja „Pomóż Im” opiekująca się Kliniką Pediatrii Onkologii i Hematologii.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Fundacja prowadzi Familijne Centrum Medyczne. Dochód z FCMed wspiera Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Familijne Centrum Medyczne działa na podstawie kontraktów z NFZ, a także udziela wizyt prywatnych. FCMed proponuje pacjentom poradnie specjalistyczne, a także rehabilitację.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
usługi medyczne

Zarząd

dr n. med. Elżbieta Solarz, Prezes Zarządu
Krystyna Skrzycka, Wiceprezes Zarządu
Ewa Sadowska, Wiceprezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
44116022020000000097765536
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej