Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak zapewnić niezależne finansowanie Twojej fundacji, stowarzyszeniu? Kurs online i poradnik czeka na Ciebie. Kup pakiet o fundraisingu w NGO

Fundacja "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci

Fundacja "Pomóż Im" na rzecz Dzieci z Chorobami Nowotworowymi i Hospicjum dla Dzieci
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
85 662 20 03
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
w godz. 8.00 - 16.00
Ulica
Sosnowa 3
Kod pocztowy
16-10
Miejscowość
Sochonie
Województwo
podlaskie
Powiat
białostocki
Gmina
Wasilków
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000288520
REGON
20016674000000
NIP
5423055755
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj nieuleczalnie chore dzieci i ich rodziny

wpłać darowiznę

Nasza misja:

  • Sprawowanie wszechstronnej opieki paliatywnej nad nieuleczalnie i przewlekle chorymi dziećmi i ich opiekunami w domu.
  • Wsparcie socjalne udzielane dla dzieci chorych na nowotwory i ich opiekunów - podopiecznych Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcej w Białymstoku w trakcie intensywnej terapii, leczenia wspomagającego i rehabilitacji po leczeniu.

Prowadzone działania:

Prowadzimy Białostockie Hospicjum dla Dzieci. Zapewniamy profesjonalną medyczną opiekę w domu, niezbędną aparaturę, sprzęt rehabilitacyjny, leki, pomoc psychologiczną, socjalną i duchową. Naszych małych pacjentów z chorobami genetycznymi, neurologicznymi i metabolicznymi odwiedzamy w promieniu 100 km od Białegostoku.

Podopiecznymi fundacji są również mali pacjenci Kliniki Onkologii i Hematologii Dziecięcego Szpitala Klinicznego w Białymstoku. Pomagamy w leczeniu i rehabilitacji dzieci, tworzymy na oddziale jak najlepsze warunki umożliwiające rodzicom przebywanie z dzieckiem przez całą dobę. Staramy się wprowadzić uśmiech w życie dzieci na oddziale, organizując zajęcia dodatkowe i inne atrakcje, głównie dzięki zaangażowaniu naszych wolontariuszy.

W ramach opieki perinatalnej prowadzimy punkt konsultacyjny. To pierwsze tego typu miejsce w całej północno–wschodniej Polsce. Pod jego opieką znajdują się ciężarne mamy, u których rozpoznano tzw. letalną wadę płodu. Za wadę letalną uznaje się zaburzenia rozwojowe płodu prowadzące do przedwczesnej śmierci dziecka bez względu na podjęte leczenie. Opieka Perinatalna zapewnia kompleksową pomoc od momentu diagnozy, jeszcze przed urodzeniem dziecka. Rodzice w takiej sytuacji mają dwa wyjścia – mogą podjąć decyzję o aborcji – zgodnie z prawem, lub chcieć urodzić dziecko, aby móc je przytulić i pożegnać.

W najbliższej przyszłości otworzymy Dom Opieki Wytchnieniowej. Rodzicie niepełnosprawnych dzieci będą mogli zostawić w nim na określony czas swoich podopiecznych. Dzieciom zapewnimy na ten okres specjalistyczną opiekę, a rodzicie skorzystają z tak niezbędnego dla nich wytchnienia.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
23.06.2022
Fundacja „Pomóż Im” wydała bajkę, połączoną z kolorowanką, której bohaterem jest najbardziej znana marionetka w Białymstoku. Chodzi o małą postać „poruszaną” przez lalkarza, siedzącą na rzeźbie „Maska”. Znaleźć ją można u zbiegu ulicy Suraskiej i placu Niezależnego Zrzeszenia Studentów. Od odsłonięcia w 2010 roku stała się jednym z symboli miasta.
Publicystyka
08.06.2022
Białostoczanie, a także mieszkańcy kilku innych miejscowości województwa podlaskiego, pamiętają o najbardziej cierpiących dzieciach i ich rodzinach. W czasie finałowej kwesty kampanii „Pola Nadziei”, prowadzonej przez Fundację „Pomóż Im”, przekazali na ich rzecz 38 035,18 złotych.
Publicystyka
27.05.2022
Mamy dzieci chorych onkologicznie nieustannie dają z siebie wszystko, by wspierać swoje pociechy. W ich dniu Fundacja „Pomóż Im” zaopiekowała się właśnie nimi. Wydarzenie odbyło się pod nazwą „Mamy oko na mamy”.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Fundacja prowadzi Familijne Centrum Medyczne. Dochód z FCMed wspiera Białostockie Hospicjum dla Dzieci.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

Familijne Centrum Medyczne działa na podstawie kontraktów z NFZ, a także udziela wizyt prywatnych. FCMed proponuje pacjentom poradnie specjalistyczne, a także rehabilitację.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
usługi medyczne

Zarząd

dr n. med. Elżbieta Solarz, Prezes Zarządu
dr Eryk Latoch, Wiceprezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
44116022020000000097765536
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej