Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Regionalne Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nadbużańskiej "Bugowiaki"

Regionalne Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Nadbużańskiej "Bugowiaki"
Zakończyła działalność
Kontakt
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
21-550
Miejscowość
Terespol
Województwo
lubelskie
Powiat
bialski
Gmina
Terespol
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000281535
REGON
06028243400000
NIP
537-24-84-994
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Priorytetowym celem stowarzyszenia jest promocja posiadanego bogactwa historycznego, zabytków sakralnych, piękna krajobrazu i przyrody. Cele te pragniemy realizować m. innymi przez:
-organizację i prowadzenie Izby Regionalnej
-organizację i prowadzenie punktu Informacji turystycznej (foldery, przewodnik, itp.)
-organizowanie imprez kulturalnych, konferencji, szkoleń, kursów, konkursów i wystaw, a także innych działań, jeżeli takie działania pomogą realizować statutowe cele
-organizowanie wypoczynku młodzieży w ramach ”Zielonej szkoły” - ekologiczne warsztaty plenerowe, pielęgnacja ogrodów wcześniej wspólnie utworzonych.
Powyższe działania uatrakcyjnią region, a tym samym wpłyną na jego rozwój i integrację.

Dotychczasowe działania skupiają się na razie na przygotowywaniu ”pola” do działania. Prowadzone są rozmowy, które owocują porozumieniem do wspólnego działania. Tak np. jest konieczna współpraca z Dyrekcją Parku Krajobrazowego ”Podlaski Przełom Bugu” w Janowie Podl., chociażby do organizowania profesjonalnych warsztatów ekologicznych, czy zajęć przyrodniczych. Dyrekcja Parku będzie również współorganizować Izbę Regionalną. Na ten cel pozyskaliśmy już pierwsze pieniądze z FWW. Bardzo intensywnie prowadzimy rozmowy również z Cechem Rzemiosł Różnych w Białej Podl., z którym również podpisana została umowa o współpracy. Nawiązujemy też rozmowy z AWF - Oddz. w Białej Podl. np. w celu współorganizowania spływów kajakowych. Obie wcześniej wspomniane rzeki są generalnie zupełnie nie wykorzystywane. Chcemy to zmienić. Aby realizować podjęte zamierzenia konieczna jest współpraca z lokalnym samorządem. W naszym przypadku układa się ona poprawnie. Obecnie jesteśmy na etapie pozyskania budynku właśnie od Urzędu Gminy na b. korzystnych warunkach. Budynek ma być zaadoptowany na Izbę, jak też z chwilą pozyskania środków będzie utworzony ”Centrum Klub” w którym zamierzamy utworzyć centrum nowoczesnej edukacji i miejsce spotkań integracyjnych. Nasze stowarzyszenie pragnie skierować swoje działania głównie do młodzieży szkolnej, aby ”produkować” podstawy do dalszej kontynuacji podjętych zadań. Rozwój agroturyski, który u nas prawie nie istnieje, czy zaplecza dla właściwego funkcjonowania turystyki choćby w formie np. małej gastronomii, to zadanie dla młodego pokolenia. Trzeba im pomóc dostrzec piękno i bogactwo swojego miejsca zamieszkania i pokazać możliwości ich wykorzystania dla własnego celu. Dla niejednej młodej osoby mogłoby to być bardzo korzystne źródło dochodu, rozwijając tym samym swój region. Ponadto napisaliśmy kilka innych projektów, które pomogą nam w realizacji podjętych zamierzeń. Czekamy na rozstrzygnięcie konkursów. Jesteśmy ”młodym” stowarzyszeniem i nie mamy jeszcze znaczących osiągnięć. Pierwsze konkretne efekty będą widoczne już w sezonie wiosenno-letnim.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
porządek, bezpieczeństwo publiczne
promocja regionu
działalność na rzecz integracji europejskiej
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej