Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dziś i Jutro"

Stowarzyszenie Rodzin Zastępczych "Dziś i Jutro"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
517 029 960
Adres rejestrowy
Ulica
Kulczyńskiego 22 lok. 72
Kod pocztowy
02-777
Miejscowość
Warszawa-Ursynów
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ursynów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000470384
REGON
14683418900000
NIP
951-23-70-733
Rok powstania
2013
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
26
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Podstawowym celem działania Stowarzyszenia Rodzin Zastępczych "Dziś i Jutro" jest integracja i wyrównywanie szans startu życiowego poprzez dostęp do nowoczesnych form nauki i wiedzy dzieci i młodzieży z rodzin zastępczych, adopcyjnych i rodzin rozbitych oraz nisko uposażonych. Należy zaznaczyć, że w obecnym systemie edukacji i organizacji szkół podstawowych i gimnazjów szkoły te nie posiadają dobrze wyposażonych pracowni i nie dają możliwości kierunkowego rozwoju dziecka. Natomiast, jeżeli szkoła posiada dobrze wyposażone pracownie to są one dostępne tylko dla uczniów tej szkoły i w ramach lekcji. Stowarzyszenie z założenia będzie oferować swobodny dostęp do nowoczesnych i na najwyższym poziomie wyposażonych pracowni, w których dzieci i młodzież będą mogły realizować własne pomysły (np.: budowę robota, zrobienie doświadczenia chemicznego, obejrzenie nieba, zaprojektowanie i uszycie letniej kolekcji ubrań itd.) pod okiem i kierownictwem wysoko wykwalifikowanych opiekunów pracowni. Zasada będzie bardzo prosta:
Pomysł => Akceptacja => Plan Realizacji => Utworzenie grupy => Realizacja

Stowarzyszenie zabezpiecza w czasie realizacji pomysłów materiały, narzędzia oraz miejsce.
Jednym z podstawowych problemów w rodzinach zastępczych, adopcyjnych i nisko uposażonych jest zapewnienie dzieciom i młodzieży nieograniczonego dostępu do najnowszych zdobyczy nauki i wiedzy. Rodzin tych przeważnie nie stać na opłacanie warsztatów i formami nauczania. Następnym problemem, z jakim spotykamy się w trakcie kształcenia dzieci i młodzieży to dostęp do pomocy naukowych i technicznych w formie pracowni tematycznych wyposażonych na najwyższym poziomie. Dostęp do tak wyposażonych pracowni umożliwi rodzicom i opiekunom skorzystanie z różnych dziedzin, od pracowni politechnicznych do zajęć plastycznych i humanistycznych. Dzięki temu można będzie szybko dostrzec zainteresowania i uzdolnienia dziecka i zapewnić mu rozwój na najwyższym poziomie.

Następnym celem Stowarzyszenia to działalność mająca na celu pomoc Rodzinom w trudnych sytuacjach życiowych poprzez szkolenia i kursy zawodowe a także porady specjalistyczne z coaching włącznie ("Technika coachingu polega na wydobywaniu mocnych stron ludzi, pomaganiu im w omijaniu osobistych barier i ograniczeń w celu osiągnięcia celu, a także ułatwieniu im bardziej efektywnego funkcjonowania w zespole. Coaching koncentruje się na rozwiązaniu (a nie na poszukiwaniu przyczyn problemów), promując rozwój nowych strategii myślenia i działania". [R. Dilts.]). Ponadto organizowane będą spotkania, imprezy okolicznościowe (np. dzień dziecka itp.) i wyjazdy integrujące rodziny.

Z powyższego widać, że podstawowymi celami działania stowarzyszenia są:
1) Organizacja i prowadzenie pracowni tematycznych takich jak:

 • Pracownia politechniczna
 • Pracownia przyrodnicza
 • Pracownia geograficzno-astronomiczna
 • Koło humanistyczne
 • Pracownia plastyczna
 • Pracownia szycia i gotowania
  2) Szkolenia, kursy i warsztaty zgodnie z zapotrzebowaniem np. zawodowe
  3) Pomoc w zakresie prawnym, księgowym i innym
  4) Organizacja spotkań i wyjazdów integracyjnych
  5) Organizowanie, wraz z innymi organizacjami, wyjazdów wakacyjnych dla dzieci i młodzieży oraz całych rodzin.

Należy zaznaczyć, że dostęp do działań Stowarzyszenia dla członków Stowarzyszenia oraz rodzin zastępczych, adopcyjnych oraz nisko uposażonych będzie nieodpłatny lub za symboliczna opłatą. Inne osoby będą mogły uczestniczyć w zajęciach odpłatnie w formie wspomagania finansowego działań Stowarzyszenia.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
teatr
sztuki wizualne, wzornictwo
literatura, czasopisma
animacja społeczno-kulturalna
prawa dziecka
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
działalność na rzecz integracji europejskiej

Zarząd

Izabella Choińska-Onisk, Skarbnik
Wiesław Kucharski, Zastępca Prezesa
Witold Pląskowski, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej