Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej "Radan"

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej "Radan"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
32 338 08 00
Adres rejestrowy
Ulica
Bojkowska 59c
Kod pocztowy
44-141
Miejscowość
Gliwice
Województwo
śląskie
Powiat
Gliwice
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000283966
REGON
24072353400000
NIP
631-25-38-712
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Wspierania Ratownictwa Górskiego, Sportu oraz Działalności Charytatywnej RADAN jest organizacją pożytku publicznego działającą od 2oo7 r., powstałą z inicjatywy Tadeusza Wesołowskiego, wiceprezesa Beskidzkiej Grupy GOPR, ratownika górskiego, której misją jest:

„Wspieranie inicjatyw mających na celu rozwój Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego w Polsce oraz promowanie sportu i działalności charytatywnej poprzez aktywne uczestniczenie w życiu społecznym.”

Misja Fundacji realizowana jest w szczególności poprzez: finansowanie i dotowanie GOPR oraz imprez sportowych i rekreacyjnych, inicjowanie kontaktów służących nawiązywaniu współpracy w Polsce i za granicą oraz działania edukacyjne, wychowawcze, szkoleniowe i doradcze w zakresie ratownictwa górskiego i sportu. Ponadto Fundacja wspomaga wychowywać młodzież poprzez upowszechnienie kultury fizycznej i sportu, sprawuje nadzór nad prawidłowym rozwojem młodych talentów oraz wspiera chorych, ubogich oraz ratowników poszkodowanych w wypadkach górskich.

Dzięki gromadzonym środkom rokrocznie dofinansowywane są szkolenia i zgrupowania ratowników górskich, współfinansowane zakupy niezbędnego sprzętu oraz finansowane budowy i remonty stacji ratunkowych m.in. w Leskowcu, Klimczoku, Markowych Szczawinach czy Stacji Centralnej w Szczyrku. Co więcej młodzi sportowcy mają szansę uczyć się i doskonalić swoje umiejętności pod profesjonalnym okiem specjalistów oraz brać udział w międzynarodowych zawodach i turniejach.
Pragniemy zaprosić Państwa do wsparcia działalności Fundacji poprzez przekazanie 1% podatku - KRS: 0000283966 oraz wpłaty darowizny na kont. Z uwagi na szeroki zakres świadczonej przez nas pomocy zarówno w zeznaniu rocznym jak i w tytule darowizny wskazane jest podanie celu szczegółowego, który można wybrać z wielu inicjatyw wymienionych na stronie www.fundacjaradan.org.

Mając świadomość, jak wiele jest osób i organizacji proszących o to samo, tym bardziej będziemy wdzięczni, jeśli to właśnie naszą Fundację zechcą Państwo wesprzeć. Z góry pragniemy wyrazić serdeczne podziękowanie za każdy przyjazny gest, czy to w postaci dobrego słowa, czy promocji w najbliższym otoczeniu, jak również ten finansowy wyrażony odpisem 1% podatku bądź przelewem na konto.

Gorąco zachęcamy do polubienia i śledzenia wydarzeń związanych z działalnością Fundacji Radan na stronie internetowej www.fundacjaradn.org oraz na naszym oficjalnym fanpag'u www.facebook.com/Fundacja.Radan.
We wszystkich naszych działaniach kierujemy się zasadami rzetelności, uczciwości i przejrzystości. Pozyskiwane przez Fundację środki finansowe pomagają, wspierają, ratują oraz spełniają marzenia.

Zostań Darczyńcą.
Pomóż kontynuować naszą misję!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ratownictwo pożarnicze, górskie, wodne, medyczne
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
aktywizacja lokalna
współpraca z innymi (partnerstwa), w tym z mediami, biznesem

Zarząd

Tadeusz Wesołowski, Prezes Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej