Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Zobacz, jak organizacje praktykują fundraising Narzędzia fundraisingu w Polsce. Kup poradnik PDF >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
722 195 659
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
sekretariat czynny od poniedziałku do piątku w godz. 10.00-17.00
Ulica
Lindleya 12
Kod pocztowy
02-005
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Adres kontaktowy
Ulica
Kościuszki 24
Kod pocztowy
62-800
Miejscowość
Kalisz
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Kalisz
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000282796
REGON
14102813000000
NIP
7010073783
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2008
Ludzie
Liczba członków
10
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Fundację Księdza Orione Czyńmy Dobro

przekaż darowiznę

Fundacja Księdza Orione Czyńmy Dobro została powołana 18 kwietnia 2007 roku. Misją Fundacji jest pomoc najbardziej potrzebującym, zarówno dzieciom, jak i dorosłym, w kraju i na krańcach świata oraz czynienie dobra na wzór Patrona.

Wspieramy dzieci i młodzież oraz dorosłych. Zasięg naszej pomocy obejmuje: Polskę, Białoruś, Ukrainę, Filipiny oraz Kenię i Madagaskar.

Naszymi Podopiecznymi są osoby chore, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji życiowej, wykluczone społecznie i zagrożone wykluczeniem. Zbieramy darowizny dla dzieci, które zmagają się z różnymi zespołami wad genetycznych i wymagają stałej rehabilitacji oraz kosztownych specjalistycznych operacji.

Nasza pomoc trafia do podopiecznych placówek oriońskich. Są to podopieczni: Domu Pomocy Społecznej w Izbicy Kujawskiej, Zakładu Opiekuńczo- Leczniczego i Ośrodka dla Chorych Bezdomnych w Łaźniewie, Warsztatu Terapii Zajęciowej w Kaliszu oraz Schroniska dla Bezdomnych w Czarnej k/Wołomina.

Troszczymy się o seniorów i zachęcamy ich do aktywizacji społecznej. Organizujemy wolontariat 60+ i klub aktywnego seniora. Ponadto wspieramy mieszkańców oriońskiego Domu Emeryta w Brańszczyku.

Szczególnie leży nam na sercu los afrykańskich dzieci żyjących w skrajnym ubóstwie, pobawionych dostępu do edukacji i perspektyw na przyszłość. Współpracujemy z oriońskimi misjami w Kenii: Laare, Kaburugi i Kandisi oraz na Madagaskarze: Ankazoabo-SUD i Andrambato. Od 2020 r. współpracujemy także z misją oriońską na Filipinach.

Niesiemy pomoc Afryce, bo nasi misjonarze cały czas apelują, że życie wielu dzieci jest zagrożone wskutek chorób spowodowanych głodem i brakiem wody, a wskaźnik umieralności jest nadal bardzo wysoki. Poprzez projekt adopcji- wsparcia na odległość dajemy dzieciom szansę na lepszą przyszłość. Prowadzimy także inne projekty misyjne, wśród nich: Szkoła w Laare, Piekarnie na Madagaskarze i Zwierzaki dla Afryki. Dodatkowo organizujemy szereg akcji mających na celu pomoc dzieciom i rodzinom z krajów misyjnych.

Pochylamy się nad trudną sytuacją Chrześcijan prześladowanych, żyjących w skrajnej biedzie oraz w nieustannym strachu o życie swoje i swoich rodzin. Ci ludzie przeżywają dramat humanitarny w wyniku trwających działań wojennych na Bliskim Wschodzie. Nasza Fundacja w sposób szczególny troszczy się o chrześcijańskie rodziny z Syrii, które od 2017 roku wspieramy w ramach programu Rodzina Rodzinie realizowanego przez Caritas Polska.

Działania Fundacji, dzięki wsparciu naszych Darczyńców, przekładają się na konkretne DOBRO.

Trzy główne rodzaje działalności nieodpłatnej pożytku publicznego, jakie prowadzi nasza Fundacja to: działalność na rzecz osób niepełnosprawnych, działalność charytatywna oraz działalność na rzecz dzieci i młodzieży.

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
19.02.2023
Może myślisz, że Twój 1.5% jest za mały i nieznaczący więc rezygnujesz z tej formy pomocy. Jest wprost przeciwnie. Każda, nawet najmniejsza kwota z tytułu 1.5% podatku przekazana w rozliczeniu podatkowym może bardzo pomóc potrzebującym. Tak się dzieje w naszej Fundacji od 2008 roku, od kiedy posiadamy status organizacji pożytku publicznego.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Zarząd

Janusz Nowak, prezes Fundacji
Ada Pieniążek, sekretarz Zarządu
Antoni Wita, członek Zarządu
Reklama

Sprawozdania

Podziękowania za wsparcie finansowe

Przedstawiciele Rady i Zarządu Fundacji Księdza Orione Czyńmy Dobro wyrażają ogromną wdzięczność wszystkim Darczyńcom i Przyjaciołom Fundacji, za wsparcie okazane naszym Podopiecznym i za każdy gest dobroci. Drodzy Darczyńcy to dzięki Wam możemy Czynić Dobro w Polsce i na krańcach świata. To Wy sprawiacie, że znów powraca uśmiech na twarzach naszych Podopiecznych i ich Bliskich. Jesteście dla nas darem Opatrzności. Dziękujemy, że jesteście, bo tylko RAZEM możemy uczynić jeszcze więcej DOBRA dla dzieci i dorosłych, dla rodzin i seniorów.

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
09124010531111001014528931
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej