Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja "Sto Pociech"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
22 887 05 55
Telefon
22 887 05 55
Adres rejestrowy
Ulica
Freta 20/24a
Kod pocztowy
00-227
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000278980
REGON
14095084200000
NIP
525-23-90-457
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja wypracowuje:
I. innowacyjne działania w zakresie pomocy rodzinie w następujących aspektach:

  1. Wspieranie rozwoju rodziny, pojmowanej jako miejsce twórczego wzrastania zarówno dzieci, jak i rodziców.
  2. Wzmacnianie rodziców w postawie odpowiedzialnego rodzicielstwa a szczególnie mężczyzn w roli obecnego i aktywnego ojca.
  3. Przeciwdziałanie izolacji rodziców małych dzieci, matek samotnie wychowujących dzieci oraz rodzin z problemem niepełnosprawności.
  4. Wspieranie osób w kryzysie emocjonalnym.

II. nowatorskie programy edukacyjne dla dzieci w wieku od 0 do 6 i ich rodziców, opierające się na zdobywaniu wiedzy poprzez doświadczanie, obserwowanie i twórcze wykorzystywanie otaczającej rzeczywistości.

III. działania na rzecz propagowania idei wolontariatu, pomocy wzajemnej i wsparcia środowiskowego.

Powyższe cele Fundacja realizuje poprzez działalność edukacyjną, kulturalną, charytatywną, wychowawczą oraz działalność z zakresu ochrony i promocji zdrowia oraz pomocy społecznej.

Prowadzone działania
Fundacja Sto Pociech działa na rzecz rodzin z małymi dziećmi. Jej celem jest wspieranie wszechstronnego rozwoju rodziny oraz inspirowanie do twórczego spędzania czasu ze sobą.

Fundacja ma siedzibę na Warszawskim Nowym Mieście, w historycznym budynku otoczonym pięknym ogrodem. Przestrzeń dostosowana jest do pobytu najmłodszych dzieci i osób niepełnosprawnych. W Fundacji działa Kafejka Stu Pociech - miejsce, gdzie można napić się kawy, zjeść domowe ciasto, pogadać i odpocząć, a także uczestniczyć w różnych wydarzeniach artystycznych.

Oferujemy zajęcia dla dzieci z rodzicami, rodziców i samodzielnych dzieci:

  • Klubik Maluchów i Rodziców - warsztaty, grupy zabawowe i edukacyjne oraz oferta konsultacyjna wzmacniająca rodzinę w momencie, gdy pojawiają się w niej dzieci. Zajęcia pomyślane tak, by w ich trakcie dzieci (od 0 do 3 lat) mogły być z rodzicami lub na zajęciach równoległych, a rodziny z różnych kultur miały okazję do wzajemnego poznania spędzając czas na wspólnej zabawie lub słodkim nicnierobieniu.
  • Odkrywanie świata - warsztaty edukacyjno - zabawowe oraz warsztaty i wydarzenia artystyczne (muzyczne, plastyczne, teatralne i inne) dla dzieci i ich rodziców. Warsztaty wprowadzają dzieci w tajniki otaczającego świata, pozwalają odkryć i rozwijać zainteresowania, obudzić drzemiące talenty oraz doświadczyć radości bycia twórcą. Rodzicom podpowiadają jak z dziećmi badać i twórczo korzystać z tego, co wokół.
  • Warsztaty dla mamy i taty - warsztaty w trakcie których rodzice wzmacniają siebie w byciu wystarczająco dobrym rodzicem.

W Fundacji działają także:

  • Klub Terapeutyczny dla Dzieci z Problemami Emocjonalnymi i Ich Rodziców.
  • Mediacje rodzinne - spotkania wspierające rodzinę w kryzysie.

W zespole Fundacji pracują specjaliści różnych dyscyplin naukowych, przygotowani do twórczej pracy z małymi dziećmi oraz do wspierania rodziców. Współpracujemy z ekspertami z polskich organizacji pozarządowych i ośrodków akademickich oraz z instytucjami samorządu lokalnego.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
pomoc w samozatrudnieniu
Reklama

Oddziały, koła, placówki

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej