Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL

Fundacja Nieprzetartego Szlaku
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
603 306 687
Adres rejestrowy
Ulica
Skrzynice Pierwsze 19
Kod pocztowy
23-114
Miejscowość
Skrzynice Pierwsze
Województwo
lubelskie
Powiat
lubelski
Gmina
Jabłonna
Adres kontaktowy
Ulica
Nowy Świat 34c
Kod pocztowy
20-418
Miejscowość
Lublin
Województwo
lubelskie
Powiat
Lublin
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000277202
REGON
06023245900000
NIP
7132968038
Rok powstania
2007
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Logo Nieprzetartego Szlaku

Fundacja realizuje idee Międzynarodowego Ruchu Nieprzetartego Szlaku, którego misją jest społeczny i indywidualny rozwój osób z niepełnosprawnościami, ich instruktorów oraz wolontariuszy poprzez działania artystyczne.

Nieprzetarty Szlak to międzynarodowy ruch artystyczny osób z niepełnosprawnościami, ich instruktorów i wolontariuszy. Dążymy do budowania i rozwoju środowiska osób z niepełnosprawnościami, ich integracji ze społeczeństwem oraz pełnego i twórczego uczestnictwa w kulturze. 

W ramach Nieprzetartego Szlaku organizujemy całoroczny cykl imprez artystycznych – plastycznych, muzycznych, teatralnych realizowanych w Polsce, Ukrainie i Białorusi.

Finałem całorocznych działań są Spotkania Artystów Nieprzetartego Szlaku – Międzynarodowy Przegląd Teatralny SANS realizowany w Lublinie od 1989 r., a jednocześnie to największa w Europie środkowo-wschodniej impreza z udziałem niepełnosprawnych artystów z Polski i świata. 

Cykl Imprez NS dopełniają cykliczne warsztaty i konsultacje dla instruktorów pracujących z grupami artystów z niepełnosprawnością. Warsztaty prowadzone są przez specjalistów z Polski i ze świata i dotykają takich zagadnień jak teatroterapia, choreoterapia, muzykoterapia, terapia przez sztuki plastyczne. Warsztaty edukują, inspirują i wspierają rozwój arteterapeutów.

Nieprzetarty Szlak to systematyczna, całoroczna praca z wolontariuszami – dziećmi i młodzieżą z różnych środowisk społecznych, studentami, osobami dorosłymi, jak również z osobami z niepełnosprawnościami. Naczelną ideą jest aktywizacja, wychowanie i rozwój poprzez zabawę, bezinteresowną pomoc oraz budowanie społeczeństwa obywatelskiego. 

Celem NS jest zapewnienie rozwoju indywidualnego i społecznego jego uczestników poprzez szeroko pojęte działania artystyczne: muzyczne, teatralne, taneczne, plastyczne… 

Nieprzetarty Szlak jest propozycją rozwijaną i wzbogacaną przez uczestniczące w nim osoby: organizatorów-wolontariuszy, a głównie przez osoby z niepełnosprawnością oraz pracujących z nimi instruktorów.

Sam termin „Nieprzetarty Szlak” nawiązuje do pracy harcerzy polskich z osobami z niepełnosprawnością. NS nie jest związany z jedną instytucją czy organizacją, jest to ruch tych wszystkich, którzy chcą razem z osobami z niepełnosprawnościami, wbrew różnym trudnościom, „przecierać szlaki”. Jest to ruch tych, którym przez życie jest iść trudniej, a którzy pomimo to ofiarowują innym piękno i radość swojej twórczości oraz zaangażowania.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
teatr
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
edukacja dzieci i młodzieży
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
prowadzenie zajęć dodatkowych dla dzieci i młodzieży, kół zainteresowań
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
partnerstwa międzynarodowe, wymiana doświadczeń

Zarząd

Michał Stanowski, Prezes Zarządu
Reklama

Oddziały, koła, placówki

Fundacja prowadzi od 2011 roku Środowiskowy Dom Samopomocy Akademia Artystyczna w Lublinie.

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej