Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Jak założyć organizację pozarządową Dowiedz się, zadaj pytania ekspertce. Przyjdź na webinar >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja MY PACJENCI
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
690 677 446
Adres rejestrowy
Ulica
Krępowieckiego 10 lok. 29
Kod pocztowy
01-456
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Adres kontaktowy
Ulica
Mała 8
Kod pocztowy
05-082
Miejscowość
Blizne Łaszczyńskiego
Województwo
mazowieckie
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000420212
REGON
14613496000000
NIP
9522119578
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2019
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
folder

folder

Fundacja MY Pacjenci to organizacja prowadząca działania na rzecz poprawy pozycji pacjenta w systemie ochrony zdrowia. Badamy i analizujemy potrzeby pacjentów i obywateli. Dostarczamy konstruktywnych propozycji rozwiązań systemowych, wychodzących naprzeciw tym potrzebom.

Think-tank Fundacja MY Pacjenci prowadzi działalność badawczą, analityczną, doradczą i szkoleniową dla pacjentów i ich organizacji

Fundacja powstała w 2012 roku po to, aby zapewniać wsparcie eksperckie organizacjom pacjenckim, aby wspólnie z nimi:

 • wspierać partycypację pacjentów w podejmowaniu decyzji w ochronie zdrowia i ich wpływ na pacjentocentryczne rozwiązania systemowe
 • rozwijać postawy pacjentów o charakterze Patients Empowerment
 • budować płaszczyzny współpracy między pacjentami i ich organizacjami a administracją publiczną, zawodami medycznymi , biznesem i światem akademickim w ochronie zdrowia.

Fundacja ustanowiona jest w celu prowadzenia działań na rzecz poprawy jakości, standardów i dostępności usług zdrowotnych w Polsce oraz edukacji i promocji zdrowia, a w szczególności:

 1. Budowania świadomości społecznej na rzecz podejmowania decyzji w ochronie zdrowia w oparciu o dowody naukowej skuteczności i efektywności procedur terapeutycznych.
 2. Promowania najlepszych rozwiązań, praktyk i standardów w ochronie zdrowia pochodzących z doświadczeń międzynarodowych lub lokalnych.
 3. Wspierania i wskazywania rozwiązań systemowych w ochronie zdrowia, zapewniających polskim pacjentom dostęp do innowacyjnych terapii i opieki medycznej na europejskim poziomie oraz zgodnej z międzynarodowymi standardami.
 4. Wspierania i wskazywania rozwiązań systemowych polegających na optymalizacji i racjonalizacji wykorzystania publicznych środków na ochronę zdrowia, w sposób zwiększający korzyści pacjentów.
 5. Budowania platform porozumienia i współpracy pomiędzy różnymi sektorami (rządowym, samorządowym, biznesowym, naukowym, pozarządowym itp.) działających na rzecz tworzenia nowoczesnego, sprawnego i wydolnego systemu ochrony zdrowia, poprawy jakości i dostępności opieki zdrowotnej oraz edukacji i promocji zdrowia w Polsce.
 6. Budowanie współpracy i komunikacji pomiędzy pacjentami, rodzinami osób chorych, środowiskiem medycznym, świadczeniodawcami, ekspertami, administracją państwową, samorządami i mediami w celu tworzenia nowoczesnego, sprawnego i wydolnego systemu ochrony zdrowia, poprawy jakości i dostępności opieki zdrowotnej oraz edukacji i promocji zdrowia w Polsce.
 7. Zwiększania partycypacji środowisk pacjenckich w Polsce w procesie konsultacji społecznych i podejmowania decyzji w ochronie zdrowia poprzez świadome korzystanie z praw pacjenta i praw obywatelskich.
 8. Zwiększania aktywności społeczności lokalnych w obszarze poprawy jakości, standardów i dostępności usług zdrowotnych w Polsce oraz edukacji i promocji zdrowia.

Darowizny zbierane z pomocą  wplacam.ngo.pl

Choroby nie czekają
Pacjenci w dobie COVID-19
1500,00 zł
analiza aktów prawnych i sytuacji pacjentów
5000,00 zł
analiza aktów prawnych i sytuacji pacjentów, rekomendacje dla decydentów
15000,00 zł
analiza aktów prawnych i sytuacji pacjentów, debata ekspercka, rekomendacje
Działalność statutowa
Fundacji MY Pacjenci
20,00 zł
pisma do decydentów
50,00 zł
analiza aktów prawnych i sytuacji pacjentów
100,00 zł
rekomendacje dla decydentów
Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Szkolenia i wydarzenia
21.05.2024
Warszawa
Bezpłatne
Konferencja "Pacjentocentryzm" to okazja do podniesienia swojej wiedzy i umiejętności oraz dyskusji w znakomitym gronie ekspertów, przedstawicieli administracji, świata nauki, zawodów medycznych i przede wszystkim pacjentów. Cele konferencji są skoncentrowane na promowaniu idei pacjentocentryzmu, identyfikacji najlepszych praktyk, rozwijaniu współpracy i włączania różnych perspektyw w procesie podejmowania decyzji dotyczących opieki zdrowotnej.

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja prowadzi działalność gospodarczą / jest wpisana do rejestru przedsiębiorców.

Zarząd

Magdalena Kołodziej, Prezes Zarządu
Joanna Flicińska-Turkiewicz, Członek Zarządu
Kinga Wojtaszczyk, Członek Zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
74 1030 0019 0109 8503 0005 2582
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej