Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Roktar"

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin "Roktar"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
502 631 137
Adres rejestrowy
Ulica
Szamotulska 8A
Kod pocztowy
62-090
Miejscowość
Rokietnica
Województwo
wielkopolskie
Powiat
poznański
Gmina
Rokietnica
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000316203
REGON
30097110200000
NIP
777-30-86-390
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2009
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin RokTar działa na terenie dwóch sąsiednich gmin: Rokietnicy i Tarnowa Podgórnego. Powołane zostało do życia na zebraniu założycielskim 18 czerwca 2008 roku w Rokietnicy. Stowarzyszenie powstało z inicjatywy rodziców oraz władz gmin.

Celami stowarzyszenia jest szerokie działanie na rzecz osób niepełnosprawnych. Organizujemy zajęcia rehabilitacji fizycznej, psychicznej i społecznej, różne formy aktywności poprawiające zaradność osobistą, rozwój i edukację, utrwalanie zdobytych umiejętności. Wspieramy rodziców i opiekunów. Oferujemy dla osób niepełnosprawnych działania usprawniające jak: zajęcia rehabilitacyjne w wodzie, zajęcia hipoterapii oraz wyjazdy turystyczne jednodniowe a w okresie wakacyjnym kilkudniowe wycieczki nad morze lub w góry. Prowadzimy spotkania informacyjne i szkoleniowe, imprezy integracyjne okazjonalne jak: zabawę andrzejkową, wieczór kolędowy, pikniki. Uczestniczymy z naszymi podopiecznymi na imprezach przygotowanych przez poznańskie środowisko osób niepełnosprawnych.

OPP.
Od listopada 2009 roku jesteśmy organizacją pożytku publicznego. Niezwykle cenimy ofiarność osób przekazujących 1 % swojego podatku. Traktujemy to zawsze jako zrozumienie potrzeb niepełnosprawnych oraz uznanie naszej społecznej pracy. Otrzymane tą drogą pieniądze umożliwiają znaczne poszerzenie naszych możliwości. Zapewniamy, że każda złotówka trafia bezpośrednio do osób niepełnosprawnych.

WTZ
Od grudnia 2011 roku prowadzimy Warsztat Terapii Zajęciowej dla 20 osób niepełnosprawnych, który mieści się w Baranowie przy ul. Wspólnej 5. Warsztat pracuje 5 dni w tygodniu od godziny 7.00 do 16.00. Zatrudniamy 7 pracowników. Zajęcia odbywają się w czterech pracowniach: Gospodarstwa Domowego, Wikliniarsko-Plecionkarskiej, Komputerowo-Fotograficznej, Technik Różnych. Osoby mające problem z dojazdem korzystają ze zorganizowanego przez nas dowozu. W Warsztacie zapewniamy zajęcia rehabilitacyjne ogólne i sportowe oraz zajęcia z psychologiem.

SPORT
Jesteśmy członkami Stowarzyszenia Olimpiad Specjalnych - bierzemy udział w zawodach dla osób niepełnosprawnych oraz organizujemy własne imprezy sportowe.

WSPÓŁPRACA
Czynnie współpracujemy z Gminą Tarnowo Podgórne, z Gminą Rokietnica oraz Powiatem Poznańskim. Wychodzimy na zewnątrz ze swoją ofertą i ze swoimi osiągnięciami podczas lokalnych uroczystości organizowanych przez Samorządy. Mamy grono Firm, Instytucji, Stowarzyszeń i Fundacji wspierających naszą działalność.

Stowarzyszenie jest organizacją pozarządową, działa dla dobra publicznego, nie kieruje się osiągnięciem zysku i pracuje non profit. Zarząd stowarzyszenia pracuje społecznie.

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej