Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka

Stowarzyszenie Dzieciom i Młodzieży WĘDKA im. każdego Człowieka
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Jęczmienna 10
Kod pocztowy
87-100
Miejscowość
Toruń
Województwo
kujawsko-pomorskie
Powiat
Toruń
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Schody - jest winda
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000382708
REGON
34089742600000
NIP
956-22-88-258
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
43
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Dość pomagania innym!!!
Czy wiesz, że pomagając innym możemy ich skrzywdzić na całe życie?

Robiąc wszystko za nasze dziecko wychowamy niesamodzielnego człowieka.
Podobnie jest z tymi, którzy korzystają z pomocy. Mają w świadomości, że ktoś im zawsze pomoże: pomoc społeczna, zupa u św. Alberta, Caritas i inne instytucje i organizacje. W ten sposób uczymy ich bezradności dając im za każdym razem rybę, zamiast wędki. Wykształca się mechanizm roszczeniowy, a co gorsza przekonują się, że sami są bezradni. I taką świadomość przekazują swoim dzieciom. Powstają kolejne pokolenia przekonane o swojej bezradności i bezwartościowości.

MISJĄ STOWARZYSZENIA JEST WSPIERANIE ŚRODOWISK WYKLUCZONYCH SPOŁECZNIE W SPOSÓB JAKI OBRAZOWO PRZEDSTAWIA PORZEKADŁO „DAJEMY WĘDKĘ, A NIE RYBĘ”.

Chcemy uczyć samodzielności wszystkich, którzy w tej chwili ustawiają się w kolejce po darmowe. Chcemy zaszczepić w nich nadzieję, że sami potrafią coś dać, by móc brać i co najwspanialsze w tym wszystkim - pomagać dalej innym.

Chcemy pomóc pomagać.

CELEM STOWARZYSZENIA JEST PRZYGOTOWANIE DZIECI I MŁODZIEŻY DO WCHODZENIA W DOROSŁOŚĆ I SAMODZIELNOŚĆ BEZ ZNIEKSZTAŁCEŃ, UPRZEDZEŃ, ZAHAMOWAŃ I ZRANIEŃ.

Zanim dostaniesz coś za darmo - pomóż nam w organizacji takiej pomocy.
Włączenie osób potrzebujących do współpracy przy akcjach pomocowych spowoduje wzrost poczucia wartości tych osób. A to jest pomoc znacznie trwalsza niż, doraźność innych form pomocowych.
W WĘDCE chcemy organizować szereg akcji pomocowych, festynów, turniejów, wyjazdów i innych wydarzeń, w które chcemy zaangażować środowiska, do których taka pomoc będzie skierowana.
Podoba Ci się taka idea ? Przyłącz się do WĘDKI. Opowiadaj o niej znajomym. Każda pomoc jest potrzebna. Nie szukamy sponsorów, ale chcemy włączyć w tworzenie WĘDKI jak najwięcej osób, by każdy czuł się współtwórcą.

Potrzebujemy ludzi z otwartym serduchem.
Wierzących i nie wierzących. Obecnych i przyszłych pedagogów, informatyków, animatorów, ludzi kreatywnych i bez granic myślowych.

Pomożesz ?

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
pomoc w samozatrudnieniu

Zarząd

Marek Miłoszewski, skarbnik
Jakub Borowski, wiceprezes
Wojciech Przybysz, prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej