Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy wiesz, że ngo.pl ma swój sklep? Praktyczne poradniki, kursy online Odwiedź sklep.ngo.pl

Fundacja TechSoup
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
662 185 481
Adres rejestrowy
Ulica
Bracka 25
Kod pocztowy
00-028
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000327333
REGON
14179237400000
NIP
7010177399
Rok powstania
2009
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2010
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja TechSoup jest polską organizacją pożytku publicznego założoną przez TechSoup Global z siedzibą w USA (non-profit public benefit corporation). Od 2009 roku TechSoup wspiera organizacje pozarządowe i instytucje społeczne w procesie transformacji cyfrowej i dostępie do najlepszych technologii, by te mogły działać efektywniej i zmieniać świat na lepszy.

Dzięki Fundacji TechSoup, 10 000 organizacji społecznych w Polsce zaoszczędziło ponad 85,5 mln złotych na realizację swojej misji przy użyciu najlepszych technologii.

Oprogramowanie, sprzęt i usługi związane z technologiami

Dzięki udziałowi w programie TechSoup Polska, organizacje pozarządowe, biblioteki i muzea mają dostęp do darowizn lub zniżek na oprogramowanie, sprzęt i usługi. Dzięki partnerstwom z firmami technologicznymi takimi jak Microsoft, Adobe, Cisco, GetResponse czy Bitdefender technologiczny katalog zawiera ponad 80 produktów.

Transformacja Cyfrowa

TechSoup dostarcza wiedzę potrzebną do podejmowania mądrych decyzji dotyczących technologii w organizacjach. W ramach Akademii TechSoup oraz bezpłatnych webinariów uczymy w jaki sposób wykorzystywać technologie, by opowiedzieć swoją historię, przyciągnąć sojuszników czy zbierać fundusze.

Na naszych platformach dostępne są również kursy online - TechSoup Courses – gdzie każdy może nauczyć się jak używać konkretnych programów, narzędzi czy aplikacji oraz kursy Hive Mind rozwijające kompetencje cyfrowe czy zdolności krytycznego myślenia.

Wzmacnianie społeczeństwa obywatelskiego

Budujemy również społeczności umożliwiające aktywistom i aktywistkom spotkania, naukę i dzielenie się wiedzą np. MEGAPHONE, TransparenCEE czy Hive Mind.

Zachęcamy też III sektor do korzystania z nowych technologii przy współpracy z młodzieżą - nauki kodowania w ramach Meet and Code czy tworzenia kampanii społecznych oraz gier promujących szacunek i tolerancję (Game Changer).

Współpraca międzysektorowa

Fundacja TechSoup łączy nieoczywistych partnerów: aktywistów społecznych, hakerów, specjalistów IT, przedstawicieli administracji rządowej i samorządowej oraz partnerów biznesowych (np. Apps4Cities Ukraine). Wspólnie staramy się tworzyć innowacyjne rozwiązania, by odpowiedzieć na wyzwania społeczne.

Dzięki lokalnym partnerstwom w całej Europie, długoletniemu doświadczeniu, wiedzy i dużej zdolności organizacyjnej, Fundacja TechSoup współpracuje z korporacjami lokalnie, regionalnie i globalnie oraz tworzy, prowadzi i skaluje projekty i rozwiązania CSR w wielu społecznościach.

TechSoup Global Network

Fundacja TechSoup jest częścią TechSoup Global Network, regionalnym biurem TechSoup i liderem europejskiej sieci TechSoup. Wspólnie pomogliśmy już 1,3 mln organizacji na świecie zaoszczędzić 10,5 mld $, by mogły skupić się na realizacji swojej misji, działać efektywniej i zmieniać świat na lepszy.

Nasz zespół tworzy ponad 60 specjalistów i specjalistek od technologii i III sektora. Pochodzimy z 17 państw, mówimy 24 językami. Jesteśmy nie tylko mieszanką narodowości, ale i pasji - od civictech, wspinaczki górskiej, po projektowanie systemów inteligentnych domów. Ciągle się rozwijamy i poszukujemy nowych członków zespołu. Zapraszamy po więcej informacji na www.techsoup.pl

Facebook: Śledź nasz profil

Instragram: Obserwuj nas!

Youtube: Obserwuj nas!

Reklama

Treści związane z organizacją na ngo.pl

Publicystyka
30.03.2022
W ramach solidarności i chęci wsparcia organizacji pozarządowych działających na rzecz Ukrainy (oraz tych działających w samej Ukrainie) wraz z naszymi Partnerami przygotowaliśmy „Niezbędnik technologiczno-edukacyjny dla NGO”.
Publicystyka
15.09.2021
Z pomocy Fundacji TechSoup skorzystało już ponad 1 200 000 organizacji niedochodowych z całego świata. Dzięki partnerstwu z liderami branży technologicznej realizacja programu w samej Polsce przyniosła organizacjom pozarządowym, bibliotekom i muzeom 85,1 mln złotych oszczędności na kosztach modernizacji infrastruktury IT.
Publicystyka
09.01.2017
W samym sercu Warszawy istnieje przestrzeń, w której w komfortowych warunkach rodzą się, rozwijają i dojrzewają innowacje społeczne. “Marzyciele i Rzemieślnicy Dom Innowacji Społecznych” to projekt Fundacji Pracowni Badań i Innowacji Społecznych Stocznia. Dzięki programowi dotacji Technologie.org.pl, Marzyciele zamówili sprzęt Cisco, który zapewnia w każdym zakątku przestrzeni super szybkie połączenie z Internetem.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
nowe technologie (np. jak stworzyć stronę www, jak korzystać z Internetu, jaki komputer, oprogramowanie kupić)
współpraca z innymi (partnerstwa), w tym z mediami, biznesem
wspomaganie rozwoju techniki, wynalazczości, innowacyjności
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej