Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Bezpieczny Świat
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
52 339 41 11
Telefon
52 339 41 31
Adres rejestrowy
Ulica
Dolina 35
Kod pocztowy
85-212
Miejscowość
Bydgoszcz
Województwo
kujawsko-pomorskie
Powiat
Bydgoszcz
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Podjazd dla niepelnosprawnych, winda na 1 piętro, gdzie mieści się siedziba Fundacji.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000324859
REGON
34056200000000
NIP
967-13-08-741
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2010
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Bydgoska Fundacja Bezpieczny Świat prowadzi swoją działalność od sierpnia 2008 roku. Siedziba Fundacji mieści się w dogodnym miejscu - centrum miasta, ul. Dolina 35 (okolice Ronda Grunwaldzkiego).

Fundacja zajmuje się promowaniem właściwych postaw, bezpiecznego zachowania oraz bezpiecznego stylu życia we współczesnym świecie. Organizowane są akcje kierowane zarówno do dorosłych jak i do dzieci, m.in. „Bezpieczne Ferie”, „Bezpieczna droga”, Europejski Tydzień Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Fundacja Bezpieczny Świat rozpoczęła także partnerską współpracę z Fundacją Kreatywnej Edukacji, z czego powstała inicjatywa “Rodzic działa!”, a następnie narodził się pomysł uruchomienia portalu www.rodzicdziala.pl, którego jesteśmy autorami.

Fundacja Bezpieczny Świat zajmuje się także rozwiązywaniem problemów osób indywidualnych. Zgłosić się może do nas każdy, nie ma znaczenia wiek, płeć, pochodzenie, zawód… Najważniejszy jest człowiek. Fundacja pomaga nawet w takich sytuacjach, w których wydaje się, że nie ma już żadnego rozwiązania. Przez kilkanaście miesięcy prowadzone były bezpłatne, porady prawne oraz psychologiczne. Z początkiem 2011 roku byliśmy zmuszeni zawiesić dyżury prawnika i psychologa ze względu na brak funduszy, jednak niesłabnące zainteresowanie poradami oraz brak tego typu wsparcia w naszym mieście dla najuboższych, zmobilizowało nas do działań mających na celu przywrócenia tej formy pomocy. Stało się to możliwe dzięki temu, że w 2010 roku Fundacja otrzymała status Organizacji Pożytku Publicznego a dzięki zgromadzonym środkom z 1% podatku Fundacja mogła czasowo wznowić bezpłatne porady prawne i psychologiczne.

Chętni chcący uzyskać więcej informacji na temat Fundacji i jej działań mogą kierować pytania pisząc na adres: fundacja@bezpiecznyswiat.pl bądź odwiedzając stronę www.bezpiecznyswiat.pl

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
profilaktyka uzależnień
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
porządek, bezpieczeństwo publiczne
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
prawa konsumentów
integracja, reintegracja, aktywizacja zawodowa
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej