Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Czy warto być OPP? Standardy, obowiązki, przywileje Wszystkie informacje w jednym miejscu. Sprawdź >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.

Fundacja dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce"

Fundacja dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce"
Logo 1,5%
Tej organizacji możesz przekazać 1,5% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
605 071 761
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Po wcześniejszym umowóweniu się. Kontakt telefoniczny poniedziałek - piątek w godz. 9:00 - 16:30.
Ulica
Aleja Grunwaldzka 5
Kod pocztowy
80-236
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Spotkania mieszczą się na parterze budynku - łatwe wejście do budynku - brak schodów, progu. Natomiast w środku, między pomieszczeniami brak progów. W razie potrzeby będzie osoba wspierająca poruszanie się po budynku. Psy - przewodnicy mile widziane. Nasza strona internetowa jest częściowo już dopasowana dla osób ze specjalnymi potrzebami.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000405669
REGON
22157764200000
NIP
9571063292
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2020
Ludzie
Liczba członków
5
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Fundację dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce"

przekaż darowiznę na cele statutowe

Przekaż 1% podatku Fundacji dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce". Nr KRS: 0000405669.

Od 2014 r. Fundacja wraz z Fundacją "TRZEŹWOŚĆ" z Gdyni współtworzymy Kampanię Społeczną STOP FAS. W zakresie merytorycznym współpracujemy z kanadyjskim specjalistą Małgorzata Tomanik i jej poradnią rodzinna.. Oprócz działań profilaktycznych prowadzimy działania wspierające rodziców/opiekunów dzieci z FASD oraz instytucje publiczne i niepubliczne nie tylko w naszym pomorskim województwie, ale i po za nim. Co roku współorganizujemy Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS/FASD. W związku z tym mamy dodatkową stronę: www.stop-fas.pl

W styczniu 2021 r. ruszyliśmy z projektem "Latarnia w ciemności" - czyli pomoc skierowana dzieciom z Pakistanu, w ich edukacji. W lutym 2022 r. dzięki darczyńcom i współpracy z Fundacją Wszystko Jest Możliwe uruchomiliśmy placówkę edukacyjną, do której uczęszczają osoby w wieku 6-15 lat;, więcej na wschodzaceslonce.org.pl.

W 2022 r, zajęliśmy się problematyką stosowania substancji psychoaktywnych przez kierujących pojazdem i ich wpływ na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. W zakresie merytorycznym współpracujemy z Instytutem Transportu Samochodowego. We wrześniu odbyła się w formule online pierwsza konferencja naukowo - szkoleniowa pn. "Substancje psychoaktywne w ruchu drogowym" pod patronatem ITS w której uczestniczyli pracownicy oświaty, policji i inni zainteresowani. Materiały edukacyjne zostały przekazane wybranym placówką oświatowym (są także dostępne dla innych po wcześniejszym zgłoszeniu się do nas). Tym samym wraz z Fundacją "TRZEŹWOŚĆ" z Gdyni oraz Poradnią Psychologiczno - Pedagogiczną w Kwidzyna (pow. kwidzyński, woj. pomorskie) rozpoczęliśmy nową Kampanię Społeczną. Więcej o profilaktyce wszelkiego rodzaju uzależnień (elektronicznych środków, substancji psychoaktywnych) poniżej w główne/bieżące obszary działań.

Od 2021 r. wspieramy/jesteśmy partnerem w ogólnopolskiej Kampania Społecznie "SZKOŁA OD NOWA", więcej na stronie: szkola-od-nowa.pl oraz na profilu kampanii na Facebooku.

Od wiosny 2022 r. działa w ramach naszej Fundacji Klub Mężczyzn którym kieruje Marek Kaczeński Wiceprezes Zarządu, poprzez naszą stronę zapraszamy do kontaktu. Ruszyliśmy także pod przewodnictwem Marka do organizacji różnego rodzaju imprez rekreacyjno -sportowych, min, w lipcu zorganizowaliśmy spływ kajakowy dla Ojców z dziećmi. Planujemy w lato zorganizować wypoczynek letni dla dzieci i młodzieży.

Główne/bieżące obszary działań - opis:

1. Problematyka FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych) we współpracy z kanadyjskim partnerem: Malgorzata Tomanik "Parenting Paradigm": szkolenia, warsztaty dla rodziców, pracowników: opieki społecznej, oświatowych, wymiaru sprawiedliwości i policji (wg. standardów kanadyjskich); profilaktyka - między innymi działania z Urzędem Marszałkowskim Woj. Pomorskiego. Prowadzimy kampanię społeczną: STOP FAS, we współpracy min. z Fundacją "TRZEŹWOŚĆ" z Gdyni. P Małgorzata jest także członkiem Rady Programowej.

2. We współpracy z dr Marcinem Szulcem prof. Uniwersytetu Gdańskiego (członek Rady Programowej) problematyka z zakresu konsekwencji zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych ze szczególnym wskazaniem na ryzyko używania NPS (new psychoactive substances) zwanych potocznie „dopalaczami” oraz marihuany, a także ryzykownego używania elektronicznych środków przekazu - cyberprzemoc i uzależnienie, przemocy rówieśniczej a także z psychologicznych uwarunkowań i profilaktyki samouszkodzeń i zachowań suicydalnych dzieci i młodzieży. Dodatkowo wsparcie w zakresie sposobów radzenia sobie ze stresem oraz psychologicznych i społecznych uwarunkowań krzywdzenia dzieci – diagnoza i profilaktyka. Realizacja powyższej tematyki głównie z instytucjami publicznymi (samorządowymi, oświatowymi, pomocy społecznej, policją) i niepublicznymi (m.in NGO).

3. Wspieramy małżeństwa/pary poprzez organizację różnego rodzaju warsztatów/zajęć ujętych w projekt: "Fundamenty Miłości i Szacunku". Prowadzący to małżeństwo z wieloletnim stażem: Ilona i Marek Kaczeńscy. P. Ilona na co dzień pracuje w Szkole i Przedszkolu MONTESSORI w Gdańsku. P. Marek dodatkowo nadzoruje projekt: "Latarnia w ciemności".

4. Wspieramy rodziny w procesie wychowania dzieci - współpracujemy z różnymi specjalistami (min. z Kanady): pedagogami, psychologiem klinicznym, poprzez indywidualne porady oraz zajęcia w grupie.

5. We współpracy z mgr Robertem Wszelakim - trenerstwo oraz dietetyka ukończone na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku (obecnie AWFiS) - wspieramy rodziny we zdrowym odżywianiu; mi. n diety dla Matek karmiących, osób z różnego typem niepełnosprawnością ruchową, zaburzenie rozwojowymi oraz oferujemy zajęcia ruchowe indywidualne/zbiorowe dla różnych grup wiekowych - realizowane w prywatnym klubie siłowni/fitness FIT ZDROWIE STUDIO Robert Wszelaki, zlokalizowanym w Gdańsku - Wrzeszczu, al. Legionów 7 (w zespole szkół).

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

1. (PKD 85, 60, z) tworzenie i praktyczne wdrażanie autorskich programów w zakresie objętym celami fundacji, głównie w obszarze psychologii zdrowia - wokół profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, przeciwdziałania ryzykownemu używaniu elektronicznych środków przekazu (cyberprzemocy i uzależnienia). 2. (PKD 88, 99, z) działalność szkoleniowa, edukacyjna w obszarze psychologii zdrowia wokół profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, przeciwdziałania ryzykownemu używaniu elektronicznych środków przekazu (cyberprzemocy i uzależnienia, zapobieganiu FASD (spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych). 3. (PKD 88, 99, z) świadczenie pomocy: ekonomicznej, zdrowotnej, psychologicznej, pedagogicznej dzieciom: dziecku z FASD lub innymi zaburzeniami oraz wsparcia dla ich rodziców i opiekunów. Dodatkowo inne działania wynikające z zapisów w Statucie o działalności Fundacji, m.in: warsztaty dla małżonków/par; dietetyka, zajęcia ruchowe indywidualne/grupowe. Od lata 2022 r. organizacja wypoczynku, sportu i rekreacji dla grup zorganizowanych i indywidualnych osób.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
sport amatorski, rekreacyjny
edukacja dzieci i młodzieży
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
profilaktyka uzależnień
rehabilitacja, terapia
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
usługi opiekuńcze
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
animowanie działań wspólnot lokalnych
Odbiorcy działań

Zarząd

mgr Mariusz Ruszkowski, Prezes Zarządu - samodzielność w reprezentacji Zarządu
mgr Elżbieta Tessmer, Wiceprezes Zarządu
Robert Szych, Wiceprezes Zarządu
Reklama

Darowizny - rozliczenie

2021 r. - 6933 zł
Cel: Edukacja, wychowanie
Darowizny zostały w 2022 r. przeznaczona na utworzenie placówki edukacyjnej w Pakistanie, koło m. Lahore. Osoby w wieku 6-15 lat pracujące na co dzień w fabryce cegieł, za zgodą właścicieli (z każdego zakładu po jednej do kilku osób) mogło uczęszczać do szkoły na 3 godz. zajęć (nauka podstawowa czytania i pisania, liczenia).
2021 r. - 360 zł
Cel: Usługi socjalne, pomoc społeczna
Wsparcie rodziny, gdzie dwóch braci ma orzeczenie o stopniu niepełnosprawności znacznej.

1% podatku - rozliczenie

2020 r. - 1192.30 zł

Podziękowania za wsparcie finansowe

Dziękujemy dotychczasowym darczyńcom za wpłaty na działalność Fundacji w kraju i poza granicami tj. utworzenie placówki dla dzieci w Pakistanie w ramach projektu pn. "Latarnia w ciemności" w szczególności dla: - p. Kingi Marii Wasilewskiej z Gdańsk; - Polskiego Towarzystwa Dialogu Motywującego z Gdańska.

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
53175000120000000027101046
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej