Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Fundacja dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce"

Fundacja dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
605 071 761
Adres rejestrowy
Możliwość wizyt osobistych
Tak
Dni i godziny pracy
Po wcześniejszym umowóweniu się. Kontakt telefoniczny poniedziałek - piątek w godz. 9:00 - 16:30.
Ulica
Aleja Grunwaldzka 5
Kod pocztowy
80-236
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Spotkania mieszczą się na parterze budynku - łatwe wejście do budynku - brak schodów, progu. Natomiast w środku, między pomieszczeniami brak progów.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000405669
REGON
22157764200000
NIP
9571063292
Rok powstania
2012
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2020
Ludzie
Liczba członków
5
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Wesprzyj Fundację dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce"

przekaż darowiznę

Przekaż 1% podatku Fundacji dla Dziecka i Rodziny "Wschodzące Słońce". Nr KRS: 0000405669.

Z dniem 04 sierpnia 2021 r. Fundacja realizuje zdanie publiczne "W ciąży - ani kieliszka. Program profilaktyki uniwersalnej i selektywnej FAS/FASD" współfinansowany przez Woj. Pomorskie. Realizowany jest we współpracy z Fundacją PROSPEKT www.prospekt.org.pl oraz Urzędem Miasta Kwidzyn (pow. kwidzyński, woj. pomorskie). W ramach projektu zorganizowaliśmy VIII Pomorskie Obchody Światowego Dnia FAS/FASD: czyli online konferencję oraz webinarium- więcej na stronie Kampanii Społecznej STO-FAS www.stop-fas.pl oraz na www.wschodzaceslonce.org.pl. Konferencja była nagrywana i pod koniec października/początek listopada będzie zamieszczony link do odsłuchania konferencji (tylko- bez webinarium).   

W styczniu 2021 r. ruszyliśmy z projektem "Latarnia w ciemności" - czyli pomoc skierowana dzieciom z Pakistanu, w ich edukacji. Pracodawca zgodził się by dzieci przerwały w ciągu dnia pracę i mogły poświęcić kilka minut na naukę: czytania, liczenia, czyli zbieramy fundusze na uruchomienie szkoły dla dzieci w wieku 5-14 lat…, więcej na wschodzaceslonce.org.pl.

W dniach 6-7 marca 2021 r. byliśmy współorganizatorami e-konferencji "AKCJA-RELACJA, czyli wspieranie rozwoju społeczno-emocjonalnego dzieci i młodzieży". Głównymi organizatorami było Studio Psychologiczne Joanna Węglarz oraz Pomoce TUS. Uczestniczyło ponad 300 osób!! Dziękujemy.

A już dziś, tj. 23 kwietnia 2021 r. rusza o zasięgu ogólnopolskim Kampania Społecznie "SZKOŁA OD NOWA", więcej na stronie: szkola-od-nowa.pl oraz na profilu kampanii na Facebooku.

Celem kampanii jest WYPRACOWANIE rozwiązań, które pomogą wrócić do szkoły stacjonarnej dzieciom i młodzieży po nauce zdalnej a która skupiona jest na człowieku i relacjach oraz szukaniu tego co dobre.

UWAGA: na stronie kampanii są materiały do pobrania dla nauczycieli oraz rodziców! Do współpracy zapraszamy następnych ekspertów oraz organizacje pozarządowej, instytucje i rodziców wraz z młodzieżą!

Głównym organizatorem jest Studio Psychologiczne Joanna Węglarz. Natomiast w roli jednego z ekspertów występuje dr Marcin Szulc prof. U Gdańskiego - członek Rady Programowej naszej Fundacji!.

Natomiast, główne/bieżące obszary działań:

1. Problematyka FASD (Spektrum Płodowych Zaburzeń Alkoholowych) we współpracy z kanadyjskim partnerem: Malgorzata Tomanik "Parenting Paradigm": szkolenia, warsztaty dla rodziców, pracowników: opieki społecznej, oświatowych, wymiaru sprawiedliwości i policji (wg. standardów kanadyjskich); profilaktyka - między innymi działania z Urzędem Marszałkowskim Woj. Pomorskiego. Prowadzimy kampanię społeczną: STOP FAS, we współpracy min. z Fundacją "TRZEŹWOŚĆ" z Gdyni. P Małgorzata jest także członkiem Rady Programowej.

2. We współpracy z dr Marcinem Szulcem prof. Uniwersytetu Gdańskiego (członek Rady Programowej) problematyka z zakresu konsekwencji zdrowotnych używania substancji psychoaktywnych ze szczególnym wskazaniem na ryzyko używania NPS (new psychoactive substances) zwanych potocznie „dopalaczami” oraz marihuany, a także ryzykownego używania elektronicznych środków przekazu - cyberprzemoc i uzależnienie, przemocy rówieśniczej a także z psychologicznych uwarunkowań i profilaktyki samouszkodzeń i zachowań suicydalnych dzieci i młodzieży. Dodatkowo wsparcie w zakresie sposobów radzenia sobie ze stresem oraz psychologicznych i społecznych uwarunkowań krzywdzenia dzieci – diagnoza i profilaktyka. Realizacja powyższej tematyki głównie z instytucjami publicznymi (samorządowymi, oświatowymi, pomocy społecznej, policją) i niepublicznymi (m.in NGO).

3. Wspieramy małżeństwa/pary poprzez organizację różnego rodzaju warsztatów/zajęć ujętych w projekt: "Fundamenty Miłości i Szacunku". Prowadzący to małżeństwo z wieloletnim stażem: Ilona i Marek Kaczeńscy. P. Ilona na co dzień pracuje w Szkole i Przedszkolu MONTESSORI w Gdańsku. P. Marek dodatkowo nadzoruje projekt: "Latarnia w ciemności".

4. Wspieramy rodziny w procesie wychowania dzieci - współpracujemy z różnymi specjalistami (min. z Kanady): pedagogami, psychologiem klinicznym, poprzez indywidualne porady oraz zajęcia w grupie.

5. We współpracy z mgr Robertem Wszelakim - trenerstwo oraz dietetyka ukończone na Akademii Wychowania Fizycznego w Gdańsku (obecnie AWFiS) - wspieramy rodziny we zdrowym odżywianiu; mi. n diety dla Matek karmiących, osób z różnego typem niepełnosprawnością ruchową, zaburzenie rozwojowymi oraz oferujemy zajęcia ruchowe indywidualne/zbiorowe dla różnych grup wiekowych - realizowane w prywatnym klubie siłowni/fitness FIT ZDROWIE STUDIO Robert Wszelaki, zlokalizowanym w Gdańsku - Wrzeszczu, al. Legionów 7 (w zespole szkół).

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja prowadzi działalność odpłatną.

1. (PKD 85, 60, z) tworzenie i praktyczne wdrażanie autorskich programów w zakresie objętym celami fundacji, głównie w obszarze psychologii zdrowia - wokół profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, przeciwdziałania ryzykownemu używaniu elektronicznych środków przekazu (cyberprzemocy i uzależnienia). 2. (PKD 88, 99, z) działalność szkoleniowa, edukacyjna w obszarze psychologii zdrowia wokół profilaktyki uzależnień od substancji psychoaktywnych, przeciwdziałania ryzykownemu używaniu elektronicznych środków przekazu (cyberprzemocy i uzależnienia, zapobieganiu FASD (spektrum płodowych zaburzeń alkoholowych). 3. (PKD 88, 99, z) świadczenie pomocy: ekonomicznej, zdrowotnej, psychologicznej, pedagogicznej dzieciom: dziecku z FASD lub innymi zaburzeniami oraz wsparcia dla ich rodziców i opiekunów. Dodatkowo inne działania wynikające z zapisów w Statucie o działalności Fundacji, m.in: warsztaty dla małżonków/par; dietetyka, zajęcia ruchowe indywidualne/grupowe.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
sport amatorski, rekreacyjny
edukacja dzieci i młodzieży
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
profilaktyka uzależnień
rehabilitacja, terapia
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
usługi opiekuńcze
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
animowanie działań wspólnot lokalnych
Odbiorcy działań

Zarząd

mgr Mariusz Ruszkowski, Prezes Zarządu - samodzielność w reprezentacji Zarządu
mgr Elżbieta Tessmer, Wiceprezes Zarządu
Reklama

Podziękowania za wsparcie finansowe

Dziękujemy dotychczasowym darczyńcom za wpłaty na działalność Fundacji w kraju i poza granicami tj. na utworzenie placówki dla dzieci w Pakistanie.

Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
53175000120000000027101046
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej