Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Fundacja "Zaczyn"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
502 513 775
Telefon
506 952 271
Adres rejestrowy
Ulica
Radziwie 5 lok. 229
Kod pocztowy
01-164
Miejscowość
Warszawa-Wola
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Adres biura
Ulica
Kanonia 24/26 lok. 2
Kod pocztowy
00-278
Miejscowość
Warszawa-Śródmieście
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000400912
REGON
30204583600000
NIP
783-16-86-506
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2016
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja ZACZYN działa na rzecz włączania osób starszych w aktywności obywatelskie. Naszym celem jest wzmocnienie aktywności społecznej seniorów i wzmocnienie głosu osób starszych w debacie publicznej. Fundacja stara się wyposażyć osoby 60, 70 czy 80+ w kompetencje pozwalające na swobodne prowadzenie działań społecznie użytecznych, rozwijających społeczności lokalne oraz rzeczniczych.

Zespół Fundacji jest realnie międzypokoleniowy, dzięki temu jesteśmy w stanie tworzyć żywą wspólnotę, zaangażowaną w projekty obywatelskie. Nasz najmłodszy członek zespołu ma 25 lat, a najstarszy ponad 80.

PARTYCYPACJA OBYWATELSKA
Angażujemy osoby 60+ w aktywność obywatelską poprzez cykliczny program edukacyjny "Zdaniem Seniora", realizację programów wolontariatu międzypokoleniowego, projekty edukacyjne i konsultacje społeczne. Trwale włączamy osoby 60+ w aktywności wspólnotowe, od których oddalili się bądź wcześniej w nich uczestniczyli jedynie w ograniczonym zakresie. Przekazujemy niezbędne kompetencje do obywatelskiego działania we współpracy z ludźmi w każdym wieku. Budujemy wspólnotę międzypokoleniową, wzajemnie ucząc się od siebie. Pobudzamy postawę obywatelską i wiarę we własne możliwości, by aktywnie brać udział w aktywnościach partycypacyjnych.

UPOWSZECHNIANIE WIEDZY
Ważnym elementem naszej działalności jest troska o dostęp do informacji. Prowadzimy badania naukowe,monitorujemy na bieżąco wiadomości dotyczące rynku senioralnego, polityki senioralnej oraz ekonomii społecznej, by móc później przekazać w przystępny sposób tę wiedzę seniorom czy samorządowcom. W ramach działalności wydawniczej prowadzimy pisma, które umożliwiają nam dotarcie z informacją do jak największej grupy osób. "Polityka Senioralna" to jedyne w Polsce pismo eksperckie, a "Zdaniem Seniora", jedyne autentyczne senioralne i w pełni profesjonalne pismo, tworzone w większości z dziennikarzy 60+.

BUDOWANIE WSPÓLNOTY MIĘDZYPOKOLENIOWEJ
Nasza Fundacja jako jedna z nielicznym składa się z zespołu realnie międzypokoleniowego. Czerpiemy z tego doświadczenia, dzięki czemu możemy trwałe włączać osoby 60+ w aktywności społeczne, od których oddalili się bądź wcześniej ich one nie interesowały. Przekazujemy kompetencje niezbędne do obywatelskiego działania we współpracy z ludźmi w każdym wieku. Nasze programy realizujemy m.in. we własnych Centrach Społecznych, zarówno w Warszawie, jak i w niewielkich gminach mazowieckich. Wspieramy również inne organizacje senioralne, które zapraszają nas do współpracy.

INTEGRACJA CYFROWA
Dzięki naszym działaniom międzypokoleniowym stworzyliśmy projekty integracji cyfrowej, by wkluczyć seniorów i seniorki w komunikację elektroniczną i tym samym ułatwić im codzienne funkcjonowanie. Do tysięcy osób 60+ w całej Polsce docieramy dzięki dwóm metodom szkoleniowym. Organizujemy kursy komputerowe od podstaw, przekazując nowoczesnymi metodami tylko tę wiedzę, z której seniorzy i seniorki będą mogli skorzystać. Pogłębiamy także już zdobyte umiejętności poprzez zaawansowane kursy wykorzystywania Internetu.

PARADA "DOJRZALI WSPANIALI" I PIKNIK POKOLEŃ
Zainspirowani pomysłem słynnej DJ Wiki stworzyliśmy projekt Parady Seniorów i Pikniku Pokoleń "Dojrzali Wspaniali". W dotychczasowych edycjach Parady wzięło już udział 30 000 osób z ponad 60 miejscowości ze wszystkich województw. Co roku docieramy z kampanią społeczną dotyczącą warunków życia najstarszych z nas do 20 milionów osób. Razem pokazujemy ogromny potencjał społeczny osób 60+, przełamując liczne stereotypy. Przybliżamy też Polakom i Polkom wyzwania starzenia się. Co roku upominamy się o stworzenie spójnej polityki senioralnej państwa.

ZMIANA WIZERUNKU OSÓB 60+
Prowadzimy liczne projekty, których celem jest poprawa wizerunku osób 60+. Łamiemy stereotypy i budujemy mosty pomiędzy pokoleniami. Jedną z kampanii flagowych jest akcja "Zauważeni" prowadzona wspólnie z TVN i magazynem Uwaga!. jest to największa w Polsce akcja społeczne i edukacyjna dotycząca wyzwań starzenia się. Aby zaangażować w nią młodsze pokolenie zorganizowaliśmy wraz z redakcją programu ogólnopolski konkurs dla gimnazjum i szkół ponadgimnazjalnym. Ideą jego jest zapoznanie młodzieży z sytuacją osób starszych w naszym kraju i uruchomienie międzypokoleniowej współpracy i komunikacji w środowiskach lokalnych. Więcej o akcji na: www.zauwazeni.tvn.pl

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dorosłych, kształcenie ustawiczne
animowanie działań wspólnot lokalnych
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej