Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Świat Ludzkich (S)praw
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
519 110 698
Adres rejestrowy
Ulica
Staszica 8
Kod pocztowy
05-500
Miejscowość
Piaseczno
Województwo
mazowieckie
Powiat
piaseczyński
Gmina
Piaseczno
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000398329
REGON
14586038000000
NIP
123-12-64-194
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2014
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Świat Ludzkich (S)praw (wcześniej: Fundacja Studio (S)praw Kobiet) to interdyscyplinarny zespół specjalizujący się w obszarach badań naukowych z dziedzin prawa rodzinnego, psychologii, socjologii, literatury, teorii feministycznych, psychoanalizy i duchowości. Powstaje z inicjatywy dr. Justyny Szachowicz-Sempruch w 2011 roku przy udziale absolwentek prawa, psychologii, socjologii i pedagogiki jako przestrzeń codzienna dla kobiet w Piasecznie, które poszukują wsparcia w kwestiach prawnych, zawodowych i osobistych.

Jako organizacja pozarządowa, Fundacja działa przede wszystkim na rzecz mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, a w szczególności na rzecz kobiet oraz wszystkich osób utożsamiających się z ich potrzebami. Misją Fundacji jest zapewnienie kobietom szans i możliwości realizowania swoich potrzeb i aspiracji życiowych. Zdaniem Fundacji, uwarunkowania kulturowe w społecznościach wiejskich i mniejszych miastach, takich jak Piaseczno, w tym silna identyfikacja kobiet z tradycyjnym podziałem ról na męskie i kobiece, istotnie wpływają na ograniczenie życiowych wyborów dokonywanych przez kobiety. Ich decyzje są podporządkowywane oczekiwaniom społecznym nie pozostawiającym wiele miejsca na indywidualne aspiracje, rozwój osobisty i zawodowy. Stworzenie kobietom przestrzeni do podejmowania świadomych decyzji wymaga zjednoczenia działań na poziomie indywidualnym oraz społecznym. Swoje cele i założenia Fundacja opiera na postulatach sformułowanych przez Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn, kierując się przekonaniem, że prawa kobiet są integralną i niepodzielną częścią fundamentalnych praw człowieka oraz podstawowych wolności.

Skupiając się na rozwiązaniach kompleksowych biorących pod uwagę zróżnicowanie ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek, sprawność fizyczną, status społeczny i majątkowy, przekonania polityczne, rasę, narodowość, język, religię oraz pochodzenie etniczne, Fundacja prowadzi działania na terenie Polski jak również na arenie międzynarodowej.

Obecnie Fundacja prowadzi:

  • Centrum Badań Genderowych na na terenie Warszawy oraz na arenie międzynarodowej
  • Program Pomocowy dla Kobiet na terenie Powiatu Piaseczyńskiego
  • Program TEENS MATTER skierowany do dorastającej młodzieży z trudnych środowisk społecznych na terenie Powiatu Piaseczyńskiego i Warszawy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
badania naukowe
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej