Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Świat Ludzkich (S)praw
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
519 110 698
Adres rejestrowy
Ulica
Staszica 8
Kod pocztowy
05-500
Miejscowość
Piaseczno
Województwo
mazowieckie
Powiat
piaseczyński
Gmina
Piaseczno
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000398329
REGON
14586038000000
NIP
123-12-64-194
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2014
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Świat Ludzkich (S)praw (wcześniej: Fundacja Studio (S)praw Kobiet) to interdyscyplinarny zespół specjalizujący się w obszarach badań naukowych z dziedzin prawa rodzinnego, psychologii, socjologii, literatury, teorii feministycznych, psychoanalizy i duchowości. Powstaje z inicjatywy dr. Justyny Szachowicz-Sempruch w 2011 roku przy udziale absolwentek prawa, psychologii, socjologii i pedagogiki jako przestrzeń codzienna dla kobiet w Piasecznie, które poszukują wsparcia w kwestiach prawnych, zawodowych i osobistych.

Jako organizacja pozarządowa, Fundacja działa przede wszystkim na rzecz mieszkańców powiatu piaseczyńskiego, a w szczególności na rzecz kobiet oraz wszystkich osób utożsamiających się z ich potrzebami. Misją Fundacji jest zapewnienie kobietom szans i możliwości realizowania swoich potrzeb i aspiracji życiowych. Zdaniem Fundacji, uwarunkowania kulturowe w społecznościach wiejskich i mniejszych miastach, takich jak Piaseczno, w tym silna identyfikacja kobiet z tradycyjnym podziałem ról na męskie i kobiece, istotnie wpływają na ograniczenie życiowych wyborów dokonywanych przez kobiety. Ich decyzje są podporządkowywane oczekiwaniom społecznym nie pozostawiającym wiele miejsca na indywidualne aspiracje, rozwój osobisty i zawodowy. Stworzenie kobietom przestrzeni do podejmowania świadomych decyzji wymaga zjednoczenia działań na poziomie indywidualnym oraz społecznym. Swoje cele i założenia Fundacja opiera na postulatach sformułowanych przez Europejską Kartę Równości Kobiet i Mężczyzn, kierując się przekonaniem, że prawa kobiet są integralną i niepodzielną częścią fundamentalnych praw człowieka oraz podstawowych wolności.

Skupiając się na rozwiązaniach kompleksowych biorących pod uwagę zróżnicowanie ze względu na płeć, orientację seksualną, wiek, sprawność fizyczną, status społeczny i majątkowy, przekonania polityczne, rasę, narodowość, język, religię oraz pochodzenie etniczne, Fundacja prowadzi działania na terenie Polski jak również na arenie międzynarodowej.

Obecnie Fundacja prowadzi:

  • Centrum Badań Genderowych na na terenie Warszawy oraz na arenie międzynarodowej
  • Program Pomocowy dla Kobiet na terenie Powiatu Piaseczyńskiego
  • Program TEENS MATTER skierowany do dorastającej młodzieży z trudnych środowisk społecznych na terenie Powiatu Piaseczyńskiego i Warszawy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
edukacja dzieci i młodzieży
pomoc psychologiczna
poradnictwo specjalistyczne
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
badania naukowe
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej