Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Badań Przestrzeni Publicznej TU
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
502 603 720
Adres rejestrowy
Ulica
Pazińskiego 1c lok. 7
Kod pocztowy
04-643
Miejscowość
Warszawa-Wawer
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wawer
Adres kontaktowy
Ulica
Alzacka 8e
Kod pocztowy
03-972
Miejscowość
Warszawa
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000397014
REGON
14581434500000
NIP
525-25-20-322
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Organizacja została założona w 2011 roku, w ramach Instytutu Badań Przestrzeni Publicznej działającego przy Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. Od roku 2014 działa niezależnie. Fundacja powstała po to, aby rozwijać działania dotyczące tematyki miejskiej, szerzej - przestrzeni publicznej.

Dla nas to przede wszystkim przestrzeń wspólna, dlatego też dzięki działaniom fundacji chcemy zrzeszać wokół siebie ludzi pochodzących z różnych środowisk - polskich i międzynarodowych: naukowych, administracji publicznej, biznesu, NGO, menadżerów kultury, aktywistów, artystów, projektantów, badaczy miejskich, patrzących na kwestie przestrzeni miejskiej z różnych perspektyw. TU ma na celu stać się przestrzenią tworzenia opinii i krytycznej oceny, wymiany wiedzy i doświadczeń, które można wykorzystać zarówno na polu badań, jak i w praktyce, aktywnie włączając się w życie miast, wraz z jego mieszkańcami. Lokalnie i międzynarodowo.

W pierwszym etapie naszych działań za cel stawiamy sobie rozwijanie wymiany polsko-niemieckiej, w szczególności między partnerskimi stolicami - Warszawą i Berlinem.

Interesuje nas rola kapitału kulturowego i kreatywnego w działaniach lokalnych oraz nowatorskie sposoby działania instytucji/ organizacji/ projektów na polu kultury i sztuki, których działanie zmienia przestrzeń wokół nas - przestrzeń społeczną.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
sztuki wizualne, wzornictwo
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
działalność na rzecz integracji europejskiej
badania naukowe
Odbiorcy działań

Zarząd

Anna Bobczuk, Członek Zarządu
Ewelina Bartosik, Wiceprezes
Joanna Maria Turek, Prezes
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej