Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Chcesz dostawać artykuły wybrane przez redakcję ngo.pl specjalnie dla Ciebie? Przeczytaj najciekawsze teksty publicystyczne. Zamów bezpłatny newsletter Magazyn NGO.PL na weekend!

Stowarzyszenie Sympatyków Przymorskiej Orkiestry Dętej w likwidacji

Stowarzyszenie Sympatyków Przymorskiej Orkiestry Dętej w likwidacji
W likwidacji
Kontakt
Telefon
509 691 987
Adres rejestrowy
Ulica
Odrzańska 10 lok. 2
Kod pocztowy
80-808
Miejscowość
Gdańsk
Województwo
pomorskie
Powiat
Gdańsk
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000396317
REGON
22153928000000
NIP
5833144263
Rok powstania
2011
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
30
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie stworzyli członkowie Orkiestry Parafialnej przy parafii NMP Królowej Różańca Św. W Gdańsku-Przymorzu kościół zwany Okrąglak. Orkiestra istnieje od 37 lat i z tak zwaną "parafialną" nic nie ma wspólnego. Liczymy w porywach 20-27 muzyków, którzy grają pod batutą byłego kapelmistrza Orkiestry Reprezentacyjnej Marynarki Wojennej mgr Ireneusza Stromskiego. Stowarzyszenie zostało stworzone by zdobywać środki finansowe na działalność orkiestry. W kraju, który likwiduje i nie ma na makro środowisko artystyczne środków i coraz bardziej biedniejszy kościół przede wszystkim w dużych miastach jesteśmy niezauważalni. Zebrała się garstka ludzi, którzy mają umiejętności gry na instrumentach dętych (95% muzyków to samouki) i stanowią relikt już historyczny i nikomu nie potrzebni. Jednak są w Polsce ludzie, którzy lubią muzykę żywą, a przede wszystkim klimat orkiestr dętych i dla nich chcemy funkcjonować. Jednak w dobie biedy społeczeństwa nikt nie będzie dokładał do zamiłowania (aczkolwiek większość dokłada chociażby do tego aby dotrzeć na próbę orkiestry). Naszym pragnieniem jest utrzymanie się i móc zwrócić choćby koszty dojazdów na próbę. Edukacyjnym walorem jest to, że przekrój wiekowy naszych członków orkiestry to 17 - 83 lata, czyli spotykają się co najmniej 3 pokolenia jak nie 4.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
muzyka
profilaktyka uzależnień
pomoc ofiarom klęsk żywiołowych i wypadków losowych
prawa człowieka, swobody obywatelskie, demokracja
prawa dziecka
równouprawnienie kobiet i mężczyzn
promocja Rzeczypospolitej Polskiej za granicą
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej