Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Dla Doliny Baryczy"

Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania "Partnerstwo Dla Doliny Baryczy"
Logo 1%
Tej organizacji możesz przekazać 1% swojego podatku.
Kontakt
E-mail
Pokaż
E-mail
Pokaż
Telefon
71 383 04 32
Adres rejestrowy
Ulica
Plac Waresiaka 7
Kod pocztowy
56-300
Miejscowość
Milicz
Województwo
dolnośląskie
Powiat
milicki
Gmina
Milicz
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000319202
REGON
02087821800000
NIP
916-13-73-691
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Tak
od roku 2012
Ludzie
Liczba członków
120
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” kontynuuje podjęte przez licznych partnerów działania służące rozwojowi unikatowego regionu Doliny Baryczy, obszaru 8 gmin położnych w obrębie chronionego obszaru Natura 2000, w południowo - zachodniej części Polski, na pograniczu województwa dolnośląskiego i wielkopolskiego. Działania podejmowane przez „Partnerstwo dla Doliny Baryczy” od 2008 służą rozwojowi trójsektorowej współpracy pozwalającej na zrównoważony rozwój Doliny Baryczy, w szczególności oddolnej aktywności mieszkańców w ramach programu „Działaj Lokalnie” jako Ośrodek Działaj Lokalnie, obszarów wiejskich w ramach PROW 2007-2013 jako Lokalna Grupa Działania a także szczególnie cennych walorów rybackich obszaru w ramach PO Ryby 2007- 2013 jako Lokalna Grupa Rybacka.

Podejmowane przez Stowarzyszenie zadania służą rozwojowi i wsparciu unikatowych terenów cennych przyrodniczo - chronionych wieloma formami (Natura 2000, Rezerwat Ornitologiczny , Park Krajobrazowy, Konwencja Ramsar, Living Leaks), na których od niemal 800 lat człowiek prowadzi gospodarkę rybacką w zgodzie z przyrodą. Współcześnie prowadzona jest przez szereg większych i mniejszych często rodzinnych gospodarstw(www.smacznykarp.barycz.pl). Od 2006 roku wysiłkiem wielu partnerów organizowane się Dni Karpia (www.dnikarpia.barycz.pl) - cykl wydarzeń odbywających się we wrześniu i październiku, promujących unikalne piękno Doliny Baryczy, jej producentów i usługodawców najwyższej jakości wyróżnionych znakiem promocyjnym „Dolina Baryczy Poleca” (www.dbpoleca.barycz.pl) a także szerokiej oferty turystycznej regionu (www.barycz.pl) za pomocą sztandarowego produktu jakim jest karp.

To, co wyróżnia Dolinę Baryczy, to aktywność i chęć działania na rzecz obszaru jej mieszkańców (www.aktywni.barycz.pl), którzy dzięki wsparciu samorządów i miejscowego biznesu z ogromnym zapałem uczą się realizować projekty służące dobru wspólnemu (www.dzialaj.barycz.pl).

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
animowanie działań wspólnot lokalnych
promocja regionu
ochrona zasobów naturalnych: wód, powietrza, kopalin
zrównoważony rozwój
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej