Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza Oddział w Poznaniu

Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów Klanza Oddział w Poznaniu
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
61 846 64 35
Telefon
693 459 642
Adres rejestrowy
Ulica
Piątkowska 94 blok 3C
Kod pocztowy
60-649
Miejscowość
Poznań
Województwo
wielkopolskie
Powiat
Poznań
Gmina
Poznań
Dane rejestrowe
Forma prawna
Jednostka terenowa stowarzyszenia posiadająca osobowość prawną
KRS
0000317159
REGON
30098204000000
NIP
972-11-90-774
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Prowadzone działania
Pedagogika zabawy rozwinęła się w latach 70. XX wieku w Stanach Zjednoczonych, Niemczech i Austrii jako metodyka pracy z grupą. Była wynikiem poszukiwań dróg wspierania rozwoju człowieka, polepszania komunikacji interpersonalnej oraz integracji grupy. Opierała się na praktycznych doświadczeniach nauczycieli i wychowawców. Zadaniem pedagogiki zabawy było dostarczenie osobom pracującym z różnymi grupami repertuaru metod oddziałujących na sferę emocjonalną człowieka, sprzyjających ujawnianiu pozytywnych uczuć, wspomagających samodzielną aktywność, wzmacniających poczucie bezpieczeństwa, poprawiających komunikację i rozwijających współpracę w grupie, a także wywołujących refleksje nad własnymi doświadczeniami i przeżyciami.

Do upowszechniania pedagogiki zabawy w Polsce przyczyniła się dr Zofia Zaorska, która w roku 1990 zainicjowała Klub Animatora Zabawy KLANZA w Lublinie. Z czasem grupa przekształciła się w Polskie Stowarzyszenie Pedagogów i Animatorów KLANZA - instytucję pozarządową skupiającą osoby zainteresowane ożywieniem procesu dydaktyczno-wychowawczego w pracy z grupą poprzez stosowanie aktywizujących metod opartych na pedagogice zabawy.
W dniu 18 lipca 2000 roku Zarząd główny Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów KLANZA powołał Centrum szkoleniowe KLANZA - niepubliczną placówkę doskonalenia nauczycieli o zasięgu ogólnopolskim, wpisaną do rejestru Ministerstwa Edukacji Narodowej pod numerem DN.2.14123/rej/18/00. Zarząd Stowarzyszenia mieści się w Lublinie, a jego filie i koła niemal w całej Polsce: w Warszawie, Łodzi, Krakowie, Gdańsku, Bydgoszczy, Wrocławiu, Olsztynie, Białymstoku, Przemyślu, Bogatyni.

15 kwietnia 2003 r. powołane zostało Koło w Poznaniu o czym z przyjemnością Państwa informujemy. Jego pełnomocnikiem, decyzją Zarządu Głównego w Lublinie, została Agnieszka Kaczmarczyk - animator Stowarzyszenia. W listopadzie 2003 w Poznaniu utworzona została Filia Centrum Szkoleniowego PSPiA KLANZA (wpisanego do ewidencji MEN pod poz. DN.2.14123/rej/18/00). Mamy nadzieję, że powstanie Koła oraz utworzenie Filii ułatwi Państwu dostęp do ciekawych form szkoleń, warsztatów i imprez organizowanych przy współudziale KLANZY.

Oferta szkoleniowa Stowarzyszenia obejmuje ponad osiemdziesiąt tytułów warsztatów z następujących dziedzin:
-praca z grupą
-praca z klasą
-praca z uczniem trudnym
-przedszkole
-praca z niepełnosprawnymi
-katecheza
-muzyka
-plastyka
-taniec
-animacja grup wielopokoleniowych
-organizacja czasu wolnego
-książka - terapia - zabawa
Stowarzyszenie prowadzi także działalność wydawniczą.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej