Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dubeczno-Polesie Zachodnie"

Stowarzyszenie Inicjatyw Lokalnych "Dubeczno-Polesie Zachodnie"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
575 833 442
Adres rejestrowy
Ulica
Szkolna 5
Kod pocztowy
22-235
Miejscowość
Dubeczno
Województwo
lubelskie
Powiat
włodawski
Gmina
Hańsk
Utrudnienia dla osób z niepełnosprawnościami
Istnieje podjazd na parter budynku. Na I piętro prowadzą schody bez udogodnień.
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000313070
REGON
06040652800000
NIP
565-15-09-670
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
26
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
wszechstronny rozwój Dubeczna i Polesia Zachodniego, a w szczególności upowszechnianie kultury, sportu i turystyki; aktywizacja oraz integracja przedstawicieli różnych pokoleń oraz byłych i obecnych mieszkańców miejscowości; budowanie pozytywnego wizerunku miejscowości i regionu;praca na rzecz edukacji i wychowania młodzieży; aktywność na rzecz poprawy bezpieczeństwa i jakości życia mieszkańców; upowszechnianie wiedzy na temat historii miejscowości i regionu; popieranie lokalnej aktywności sportowej, artystycznej i edukacyjnej; promocja Dubeczna i regionu jako miejsc przyjaznych środowisku naturalnemu i atrakcyjnych turystycznie; działanie na rzec integracji europejskiej oraz rozwijania kontaktów między społecznościami lokalnymi; inne działania mające na celu dobro społeczności lokalnej.

Prowadzone działania
Obecnie działalność organizacji skupia się na upowszechnianiu kultury poprzez organizację koncertów na terenie Domu Kultury w Dubecznie, na które zapraszani są nie tylko artyści lokalni, ale też i polonijni. Organizacja festynów rodzinnych pozwala na zintegrowanie społeczności lokalnej wokół ośrodka kultury oraz prezentację dorobku społeczności lokalnej. W ramach tych działań upowszechniana jest wiedza na temat historii regionu. Współpraca z lokalnym stowarzyszeniem sportowym pozwala na włączenie do programu imprez sportowych. Organizowane są także spotkania okolicznościowe, w czasie których przypominamy tradycje lokalne. Staramy się budować pozytywny wizerunek społeczności w oparciu o współpracę z miejscowymi artystami-amatorami i twórcami ludowymi, promując ich dorobek. Współpracujemy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Hańsku przy organizacji imprez kulturalnych na terenie gminy. Czynimy starania w celu pozyskania jak najszerszej informacji o historii miejscowości i regionu nie tylko ze źródeł krajowych ale i zagranicznych, a zważywszy na fakt zamieszkiwania w przeszłości na tym terenie społeczności żydowskiej, niemieckiej, polskiej i ukraińskiej wydaje się to niezbędne do pełnego opisu dziejów miejscowości. Stawiamy na wszechstronny rozwój społeczności Dubeczna i regionu w oparciu o istniejące organizacje formalne i nieformalne, począwszy od Stowarzyszenia poprzez zespół śpiewaczy "Seniorki", lokalne zespoły wokalno-instrumentale, teatrzyki dziecięce i młodzieżowe na strukturach Gminnego Ośrodka Kultury kończąc. Nie bez znaczenia jest współpraca wnioskodawcy z innymi stowarzyszeniami działającymi na terenie gminy zarówno na rzecz upowszechniania kultury i historii, jak i sportowymi, wędkarskimi, łowieckimi. Ważną rolę spełnia współpraca z organami administracji samorządowej: Wójtem i Radą Gminy Hańsk, Gminnym Ośrodkiem Kultury, Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej, gimnazjum, szkołami podstawowymi i przedszkolem, znajdującymi się na terenie gminy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
turystyka, krajoznawstwo
rekreacja, wypoczynek
muzyka
film
ochrona zabytków, dziedzictwo, tradycja narodowa
animacja społeczno-kulturalna
edukacja kulturalna
organizacja lokalnych wydarzeń kulturalnych: świąt, festiwali, festynów
promocja regionu
pomoc Polonii i Polakom za granicą

Zarząd

Piotr Kazanecki, prezes
Ewa Maszewska, wiceprezes
Adam Szelągowski, skarbnik
Małgorzata Kończal, członek zarządu
Waldemar Kacprzak, członek zarządu
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej