Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Stowarzyszenia i fundacje! Macie pytania prawne, formalne, księgowe? Pomożemy je rozwiązać. Piszcie: info@ngo.pl i dzwońcie: 801 646 719 lub 22 828 91 21 (g. 9.00-13.00).
Stowarzyszenie "GPS Kalwaria"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
730 797 574
Adres rejestrowy
Ulica
Weissa 1 lok. 9
Kod pocztowy
34-130
Miejscowość
Kalwaria Zebrzydowska
Województwo
małopolskie
Powiat
wadowicki
Gmina
Kalwaria Zebrzydowska
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000523007
REGON
12321370000000
NIP
551-26-20-292
Rok powstania
2014
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie GPS Kalwaria to młodzieżowa organizacja pozarządowa z Kalwarii Zebrzydowskiej. Powstała trzy lata temu, a jej celem jest aktywizacja młodych ludzi w duchu nauczania św. Jana Pawła II, który wielokrotnie w Kalwarii bywał - i to już jako kilkuletni chłopiec.

Co to oznacza w praktyce?

Poprzez nasze działania chcemy dawać młodym ludziom szanse i możliwości na urozmaicenie swojego życia, poprzez zapraszanie ich do uczestniczenia czy nawet współtworzenia przeróżnych inicjatyw. Staramy się odpowiadać na zainteresowania młodzieży - podróżowanie, muzyka, gry planszowe, sport - nie zapominając w tym wszystkim o sferze duchowej, którą wytyczają nam słowa św. Jana Pawła II. Tłumaczył on młodzieży, że od niej zależą dalsze losy świata, do niej należy obowiązek tworzenia rzeczywistości, w jakiej będzie w przyszłości żyła.

Żeby ta ukochana przez polskiego papieża młodzież mogła podjąć się stawianego przez niego wyzwania, najpierw musi wyjść ze swoich domów w poszukiwaniu zainteresowań - a potem je rozwijać.

Przy tym wszystkim my sami, jako członkowie stowarzyszenia, świetnie się bawimy, a także ciągle uczymy się czegoś nowego - od pieczenia charytatywnych babeczek, po organizację wydarzeń i rozliczenia finansowe. Raz po raz przekonujemy się też o prawdziwości słów, że…

Marzenia się nie spełniają. Marzenia się spełnia!

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej