Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Literackie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji "Li-TWA" w likwidacji

Literackie Towarzystwo Wzajemnej Adoracji "Li-TWA" w likwidacji
W likwidacji
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
34 323 30 06
Adres rejestrowy
Ulica
Wilsona 8
Kod pocztowy
42-202
Miejscowość
Częstochowa
Województwo
śląskie
Powiat
Częstochowa
Adres kontaktowy
Ulica
Mireckiego 22 lok. 43
Kod pocztowy
42-208
Miejscowość
Częstochowa
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000308140
REGON
24093834100000
NIP
949-20-90-225
Rok powstania
2008
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Misja
Tworzenie warunków dla twórców literatury zrzeszonych w Towarzystwie i jego sympatyków sprzjających prowadzeniu działalności literackiej oraz publikowanie twórczości członków i sympatyków a zwłaszcza tworzenia warunków do wartościowych debiutów literackich.
Organizowanie i prowadzenie działaności wydawniczej oraz innych form działalności promocyjnej członków i sympatyków Towarzystwa.
Upowszechniania dokonań twórców zrzeszonych w Towarzystwie oraz jego sympatyków poprzez organizowanie spotkań autorskich, wykładów, dyskusji, itp.
Upowszechnianiu w społeczeństwie współczesnej twórczości literackiej oraz pobudzanie jego świadomości estetycznej z uwzględnieniem różnych form w tym organizację wystaw, targów, kiermaszy, przedstawień, występów artystycznych, prelekcji, itp.
Towarzystwo dla realizacji tych celów współpracuje z organizacjami skupiajacymi twórców literatury w kraju i za granicą, stowarzyszeniami i instutucjami upowszechniania kultury, administracją rzadową i samorządową.
Towarzystwo jest reprezentantem środowiska literackiego w stosunku do władz administracyjnych i samorządowych.

Prowadzone działania
Wizytówką towarzystwa są:

  • publikacje w ramach serii wydawniczej Częstochowska Biblioteczka Poetów i Prozaików w której publikujemy twórców z całego kraju;
  • publikacje w ramach serii wydawniczej Częstochowska Biblioteczka Jednego Arkusza (w której publikujemy debiuty literackie) oraz Częstochowskie Zeszyty Biobibliograficzne w których publikujemy opracowania historyczne, bibliograficzne i krytyczno-literackie zaistniałe w regionie;
  • częstochowski magazyn literacki "GALERIA" - miesięcznik literacki w którym publikują nie tylko członkowie i sympatycy towarzystwa z regionu ale także zaprzyjaźnieni twórcy z kraju i zagranicy.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
literatura, czasopisma
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej