Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Yorghas Foundation
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
501 844 438
Adres rejestrowy
Ulica
Cietrzewia 34 lok. 1
Kod pocztowy
02-492
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Włochy
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000746704
REGON
38117124900000
NIP
522-31-34-906
Rok powstania
2017
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Yorghas Foundation to zespół doświadczonych ludzi z pasją, których łączy chęć niesienia pomocy najsłabszym i wiele lat współpracy z partnerami w Afryce i na Bliskim Wschodzie.

Ratujemy kobiety ciężarne, matki rodzące i noworodki od śmierci powodowanej przez ubóstwo, brak higieny, dostępu do służby zdrowia i edukacji, a także złe praktyki tradycyjnej medycyny ludowej w krajach rozwijających się. Codziennie ponad 800 kobiet i 7 000 noworodków umiera z powodu możliwych do uniknięcia przyczyn związanych z ciążą
i porodem – 99% wszystkich zgonów występuje w Afryce. Nie zgadzamy się na milczącą akceptację tych statystyk. Chcemy i możemy je zmieniać na lepsze!

Bronimy praw kobiet, dziewcząt i dzieci nie tylko do bezpiecznego porodu i opieki zdrowotnej, ale także do edukacji, rozwoju osobistego i godnego życia. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie potrzebują one naszej pomocy.

Nasza misja

Niesienie pomocy potrzebującym, szczególnie kobietom ciężarnym, rodzącym i ich dzieciom, osobom bezbronnym, chorym i niepełnosprawnym, a także ofiarom kryzysu humanitarnego, ubóstwa i wykluczenia społecznego; upowszechnianie i ochrona wolności i praw człowieka ze szczególnym uwzględnieniem równych praw kobiet i mężczyzn oraz ochrony praw dziecka; szerzenie tolerancji rasowej, etnicznej i religijnej, przeciwdziałanie rasizmowi i wszelkim przejawom dyskryminacji i wykluczenia społecznego.

Nasz wizja

Świat, w którym kobiety i ich dzieci nie umierają podczas porodu, a wszyscy ludzie mają równe szanse na opiekę medyczną i socjalną, edukację, rozwój i godne życie bez względu na płeć, wiek, przynależność etniczną, rasę czy religię.

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej