Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź

Fundacja Brama Karpat
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
609 620 565
Adres rejestrowy
Ulica
Białogórska 5
Kod pocztowy
38-500
Miejscowość
Sanok
Województwo
podkarpackie
Powiat
sanocki
Gmina
Sanok
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000712833
REGON
36920291800000
NIP
6871965382
Rok powstania
2018
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Brama Karpat powstała w 2018 roku, w Sanoku, by  poprzez swoją działalność promować i wspierać kulturę, historię oraz zwyczaje i tradycje Województwa Podkarpackiego i Regionu Karpat.

W statucie oprócz działań prokulturalnych, takich jak organizacja imprez kulturalnych czy promocja i rozwój Regionu Karpat oraz Województwa Podkarpackiego, Fundacja Brama Karpat ma także działania edukacyjne, których celem jest przygotowanie społeczeństwa do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu, a także zwiększenie zaangażowania społeczności lokalnej w działania kulturalne.

Bardzo ważnym celem naszej fundacji jest pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób.

Działania na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy

Fundacja Brama Karpat realizuje zadanie publiczne pn. "Pomocna dłoń na rzecz wolontariuszy pierwszego kontaktu" sfinansowane ze środków Budżetu Państwa w ramach ustawy z dnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018r. poz.450, z późn. zm.). Celem inicjatywy jest zmniejszanie skutków kryzysu humanitarnego spowodowanego napływem do Polski uchodźców z Ukrainy i wspieranie działań zmierzających do efektywnego udzielania pomocy i osobom potrzebującym, a także koordynację wsparcia w tym zakresie. Uczestnikami inicjatywy są ukraińscy wolontariusze, którzy świadczą służbę na rzecz ukraińskich uchodźców (rodzin z dziećmi). Dla pozyskanych ukraińskich wolontariuszy Fundacja Brama Karpat zapewnia zakwaterowanie wraz z wyżywieniem. Działania są prowadzone na obszarze powiatu sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego oraz przemyskiego. Wolontariusze rozwożą posiłki dla potrzebujących, zapewniamy także naukę j. polskiego, warsztaty z nauczycielem muzyki, animacje ( gry i zabawy dla dzieci)  oraz tłumacza.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
pomoc rzeczowa (odzież, żywność)
pomoc w noclegach, zakwaterowaniu
pomoc językowa (nauka, tłumaczenia)
zajęcia, aktywności, nauka dla dzieci
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej