Instrukcja, terminy – wszystkie niezbędne informacje do złożenia sprawozdania Poradnik o sprawozdaniu finansowym za rok 2022. Sprawdź
Fundacja Brama Karpat powstała w 2018 roku, w Sanoku, by poprzez swoją działalność promować i wspierać kulturę, historię oraz zwyczaje i tradycje Województwa Podkarpackiego i Regionu Karpat.
W statucie oprócz działań prokulturalnych, takich jak organizacja imprez kulturalnych czy promocja i rozwój Regionu Karpat oraz Województwa Podkarpackiego, Fundacja Brama Karpat ma także działania edukacyjne, których celem jest przygotowanie społeczeństwa do świadomego i aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu, a także zwiększenie zaangażowania społeczności lokalnej w działania kulturalne.
Bardzo ważnym celem naszej fundacji jest pomoc rodzinom i osobom w trudnej sytuacji życiowej oraz wyrównywanie szans tych rodzin i osób.
Działania na rzecz uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy
Fundacja Brama Karpat realizuje zadanie publiczne pn. "Pomocna dłoń na rzecz wolontariuszy pierwszego kontaktu" sfinansowane ze środków Budżetu Państwa w ramach ustawy z dnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2018r. poz.450, z późn. zm.). Celem inicjatywy jest zmniejszanie skutków kryzysu humanitarnego spowodowanego napływem do Polski uchodźców z Ukrainy i wspieranie działań zmierzających do efektywnego udzielania pomocy i osobom potrzebującym, a także koordynację wsparcia w tym zakresie. Uczestnikami inicjatywy są ukraińscy wolontariusze, którzy świadczą służbę na rzecz ukraińskich uchodźców (rodzin z dziećmi). Dla pozyskanych ukraińskich wolontariuszy Fundacja Brama Karpat zapewnia zakwaterowanie wraz z wyżywieniem. Działania są prowadzone na obszarze powiatu sanockiego, leskiego, bieszczadzkiego oraz przemyskiego. Wolontariusze rozwożą posiłki dla potrzebujących, zapewniamy także naukę j. polskiego, warsztaty z nauczycielem muzyki, animacje ( gry i zabawy dla dzieci) oraz tłumacza.