Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Stowarzyszenie NGSchool (Next Generation School)

Stowarzyszenie NGSchool (Next Generation School)
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Ulica
Adolfa Pawińskiego 34 lok. 97
Kod pocztowy
01-106
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Wola
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie rejestrowe
KRS
0000757658
REGON
38182552100000
NIP
7010892593
Rok powstania
2018
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Stowarzyszenie NGSchool ma na celu promowanie i wspieranie nauki poprzez organizację wydarzeń naukowych, pozyskiwanie środków na organizację tychże wydarzeń oraz współpracę z jednostkami naukowymi i/lub naukowcami. Poprzez naszą działalność pragniemy podnieść ekspertyzę rodzimych naukowców oraz zniwelować różnice w jakości nauki oraz ekspertyzy naukowej między krajami Europy Zachodniej i Centralnej/Wschodniej. Nasze działania skupiliśmy na bioinformatyce z kilku powodów. Bioinformatyka stała się kluczową dziedziną nauki pozwalającą na przełomowe badania poprzez analizę ogromnych zasobów danych generowanych podczas eksperymentów biologicznych. To między innymi dzięki biologii obliczeniowej dokonano odkrycia CRIPSR/Cas9 - metody pozwalającej na celową i targetowaną edycję genomu. Kolejnym przełomowym odkryciem jakie zawdzięczamy bioinformatyce jest zrozumienie różnorodności międzyludzkiej które to z kolei pozwoliło na rozwój medycyny spersonalizowanej. Co więcej, dzięki coraz popularniejszej polityce otwartej nauki do rozpoczęcia przygody z bioinformatyką nie jest potrzebny żaden specjalistyczny sprzęt - wystarczy komputer z dostępem do Internetu, gdyż większość zasobów danych i narzędzi jest dostępna za darmo online.

Stowarzyszenie NGSchool zostało założone we wrześniu 2018 roku, jednak działalność środowiska, które je założyło sięga połowy 2015 roku. W poprzednich latach nasza działalność skupiała się głównie na organizacji corocznych, międzynarodowych szkół letnich i warsztatów z bioinformatyki. Koncentrowaliśmy się na analizowaniu i interpretacji danych pozyskanych z eksperymentów opierających się na sekwencjonowaniu następnej generacji (NGS) - metodologii, która zrewolucjonizowała badania genetyczne w ciągu ostatniego dziesięciolecia. Temat każdego ze szkoleń dobieramy tak, by odpowiedzieć na aktualne zapotrzebowania naukowców, które, szczególnie w dziedzinie NGS, bardzo dynamicznie się zmieniają. Forma naszych szkoleń zakłada wprowadzenie teoretyczne do omawianego tematu (30-60 min), a następnie zajęcia praktyczne (120-180 min). Niemniej, podobnie jak tematykę, staramy się dostosować także formę naszych zajęć do zmieniających się potrzeb uczestników. W 2018 roku wprowadziliśmy dodatkowo zajęcia typu hackathon - to zajęcia z mentorem w mniejszych grupach (5-7 osób), zwykle trwające kilka dni, które mają na celu rozwiązanie rzeczywistego problemu z pogranicza biologii molekularnej i obliczeniowej. Zajęcia typu hackathon lepiej odzwierciedlają problemy i wyzwania które stawiane są przed dojrzałymi naukowcami, niż standardowy format szkolenia (wprowadzenie + zajęcia praktyczne). Ponadto staramy się także rozwijać zdolności miękkie naszych uczestników (komunikacja, prezentacja, pisanie raportów i publikacji oraz popularyzacja wyników), a także zbudować prężne środowisko bioinformatyków w Polsce i Europie Centralnej.

Organizowane przez nas zajęcia prowadzone są w języku angielskim i są otwarte dla uczestników z całego świata. Szkolenia kierujemy przede wszystkim do naukowców oraz studentów pragnących w najbliższym czasie podjąć karierę naukową, ze szczególnym naciskiem na osoby pochodzące z regionów o niższym wskaźniku jakości życia. Dla uczestników z tych regionów w każdej edycji szkoły przeznaczamy ⅔ miejsc. Od 2016 roku w naszych szkoleniach uczestniczyło ponad 250 osób z 26 krajów. Pomimo bardzo międzynarodowego charakteru, głównym beneficjentem naszych szkoleń są młodzi naukowcy z Polski (157 z 258 uczestników pracuje w Polsce).

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej