Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Dobroczynna Magdalena
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Filipów Trzeci 7
Kod pocztowy
16-424
Miejscowość
Filipów Trzeci
Województwo
podlaskie
Powiat
suwalski
Gmina
Filipów
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000775685
REGON
38277790700000
NIP
8442365346
Rok powstania
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem Fundacji jest:

Pomoc osobom z różnymi niepełnosprawnościami, w szczególności z niepełnosprawnością intelektualną i ich rodzinom oraz innym osobom znajdującym się w trudnej sytuacji zdrowotnej, materialnej.

Jak wiele jest jeszcze do ulepszenia warunków życia osób z różną niepełnosprawnością a szczególnie z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu głębokim i ich rodzin w Polsce , wiemy my jako rodzice, gdyż stykamy się z tym na co dzień.

Po ukończeniu obowiązku szkolnego i nauki pozostają one zwykle pod opieką rodziców lub opiekunów prawnych w domu, gdyż najczęściej ich stan nie umożliwia im brania udziału w programie prowadzonym przez lokalne placówki pobytu dziennego. Osoby sprawujące opiekę przyjmują na siebie obowiązek całodobowych opiekunów bez możliwości do urlopu, odpoczynku, czasu dla pozostałych członków rodziny, czy możliwości leczenia.

Fundacja ma na celu zainteresowanie tych i innych trudności i podjęcie kroków w celu ulepszenia jakości życia zarówno osób z różnymi niepełnosprawnościami jak i ich opiekunów poprzez m. innymi:

  • stworzenie mobilnego zespołu specjalistów zapewniających opiekę dostosowaną do potrzeb osób z różną niepełnosprawnością w ich domu,
  • zapewnienie opieki wytchnieniowej dla opiekunów , by ulepszyć równowagę w ich życiu i udostępnić czas na to by mogli zadbać o swoje zdrowie i odpoczynek,
  • rehabilitację i terapię dostosowaną do indywidualnych potrzeb,
  • edukację,
  • działania umożliwiające integrację społeczną,
  • ochronę i promocje zdrowia.

Każda pomoc jest dla nas wyjątkowo ważna, z góry dziękujemy za poświęcone zainteresowanie i za Wasze wsparcie.

Reklama
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej