Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Wystartuj z naszym pakietem Do wyboru masz PDF lub druk. Dodaj do ekwipunku >

Prośba o wpłatę darowizny na Twój portal ngo.pl prowadzony przez Stowarzyszenie Klon/Jawor.
Fundacja Happy Senior
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
533 800 813
Adres rejestrowy
Dni i godziny pracy
poniedziałek - piątek
Ulica
Włodarzewska 51H lok. 5
Kod pocztowy
02-384
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Ochota
Adres kontaktowy
Ulica
Mazowiecka 11 lok. 49
Kod pocztowy
00-052
Miejscowość
Warszawa
Województwo
mazowieckie
Powiat
Warszawa
Dzielnica
Śródmieście
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000782884
REGON
38319094300000
NIP
7010921716
Rok powstania
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Rehabilitacja i wspieranie aktywności ruchowej seniorów.

Rehabilitacja i wspieranie aktywności ruchowej seniorów.

Autor/źródło: Fundacja Happy Senior

Ekologiczne śniadanie dla seniorów oraz poczęstunek podczas zakończenia wczasów na działkach mokotowskich.

Ekologiczne śniadanie dla seniorów oraz poczęstunek podczas zakończenia wczasów na działkach mokotowskich.

Autor/źródło: Fundacja Happy Senior

Podziękowanie Hospicjum Sosnowieckie

Podziękowanie Hospicjum Sosnowieckie

Autor/źródło: Fundacja Happy Senior

Podziękowanie DPS Centrum Seniora

Podziękowanie DPS Centrum Seniora

Autor/źródło: Fundacja Happy Senior

Podziękowanie od Seniorów

Podziękowanie od Seniorów

Autor/źródło: Fundacja Happy Senior

Miniatura Rehabilitacja i wspieranie aktywności ruchowej seniorów.
Miniatura Ekologiczne śniadanie dla seniorów oraz poczęstunek podczas zakończenia wczasów na działkach mokotowskich.
Miniatura Podziękowanie Hospicjum Sosnowieckie
Miniatura Podziękowanie DPS Centrum Seniora
Miniatura Podziękowanie od Seniorów

Wspieraj nas przy okazji dowolnych zakupów online!

Nic Cię to nie kosztuje. Płacisz za zakupy tyle co zawsze.

Pomagamy pokonać wiek i czerpać z życia pełnymi garściami.

Podnosimy jakość życia seniorów w Polsce - sprawiamy, by świat stawał się dla nich bardziej przyjazny i bezpieczny oraz przywracamy im radość życia i uśmiech na twarzy.

Fundacja HAPPY SENIOR głównie zajmuje się aktywizacją zdrowotną osób starszych poprzez organizowanie i finansowanie specjalistycznej rehabilitacji poprawiającej sprawność seniorów. Ponadto edukujemy na temat zdrowego odżywiania i zdrowego stylu życia oraz zapewniamy wsparcie emocjonalne. Opiekujemy się Domami Pomocy Społecznej, hospicjami, oraz innymi placówkami dla seniorów, wspomagając w dostawach i przekazując darowizny w postaci wyposażenia, sprzętu medycznego, środków higieny i pielęgnacji, ochrony osobistej oraz dezynfekcyjnych.

Fundatorzy Fundacji Happy Senior jeszcze przed jej formalnym utworzeniem zgłębiali temat problemów polskich seniorów, obserwowali ich codzienność (szczególnie tych w domach opieki), rozmawiali ze specjalistami (medykami, opiekunami, dyrektorami placówek opiekuńczych, psychologami). Na początku zorganizowane zostało nieodpłatne przekazanie do Centrum Alzheimera oraz Zakładu Opieki Długoterminowej dla osób starszych wartościowego sprzętu medycznego w postaci wanny do masażu podwodnego, urządzenia do masażu terapeutycznego i relaksacyjnego oraz mobilnego krzesła do higieny. Sprzęt ten pozwolił zapewnić jeszcze lepszą opiekę pacjentom.

Później w PKPS Klub Seniora Ochota w Warszawie zostało zorganizowane wyjątkowe, ekologiczne śniadanie dla osób starszych oraz poczęstunek podczas zakończenia wczasówna działkach mokotowskich. Co najważniejsze to w czasie tych spotkań prowadzone były wykłady i klubowicze dowiedzieli się jak bardzo ważne jest to co jedzą i co mogą zrobić, żeby poprawić swoje zdrowie odpowiednio się odżywiając. W dostępnej formie opowiedziano w jaki sposób sami seniorzy mają wpływ na ilość przyjmowanych leków a przede wszystkim na poprawę samopoczucia i sprawność fizyczną.

W czasie trwającej pandemii COVID-19 wspomagaliśmy Domy Pomocy Społecznej poprzez przekazywanie środków do dezynfekcji.

Realizując cele edukacyjne Fundacja dwukrotnie była partnerem medialnym kampanii edukacyjnej "W trosce o seniorów", dotyczącej zdrowia osób starszych z udziałem wielu znakomitych ekspertów. Jednym z tematów kampanii była dławica piersiowa - najczęściej występująca choroba niedokrwienna serca oraz nowotwory płuc i gruczołu krokowego.

W ramach ochrony i promocji zdrowia, wyrównywania szans oraz aktywizacji społecznej, zdrowotnej i zawodowej osób starszych Fundacja HAPPY SENIOR dzięki pozyskanym darowiznom od Fundacji LOTTO oraz Fundacji ORLEN zrealizowała programy pod nazwą "Pewnym krokiem do sprawności - rehabilitacja i wspieranie aktywności ruchowej seniorów" jako odpowiedź na istniejący problem braku aktywności fizycznej, nasilającej się niepełnosprawności oraz występującego bólu u osób starszych, szczególnie podczas pandemii COVID-19.

Zrealizowane przez Fundację Happy Senior programy to nieodpłatne zajęcia fizjoterapeutyczne (przeprowadzono ponad 1000 wizyt seniorów) na innowacyjnych urządzeniach systemu David do rehabilitacji kręgosłupa oraz na platformie statyczno-dynamicznej Huber360 do rehabilitacji funkcjonalnej (poprawa równowagi, koordynacji, chodu), pod nadzorem doświadczonych fizjoterapeutów, w warunkach znacznie odbiegających od znanych seniorom standardów.

Programy obejmowały osoby starsze 60+ i 65+ z województwa mazowieckiego. Uczestnicy na bieżąco byli edukowani przez fizjoterapeutów w zakresie ergonomii i spersonalizowanych ćwiczeń do wykonywania samodzielnie w domu. Była to terapia treningowa oparta na diagnozie i biofeedbacku w czasie rzeczywistym, aktywizująca seniorów bez obciążania stawów. Jej głównym celem była przemiana nieaktywnego i niepewnego seniora w pewną i bardziej samodzielną osobę starszą gotową na wymagania codziennych aktywności.

Nawiązaliśmy również współpracę z PTSR, w wyniku której w rehabilitacji uczestniczyli również seniorzy chorzy na stwardnienie rozsiane. Badania dr Benoit'a Martens wykazały, że oprócz przyrostu tkanki mięśniowej, ćwiczenia na platformie Huber360 w specyficzny sposób wykorzystują propriocepcję i zmysł równowagi oraz silnie pobudzają i poprawiają funkcje psychometryczne. Następuje znaczna poprawa chodu chorych na SM.

Osobom potrzebującym, mającym problem z dojazdem (szczególnie osobom chorym na SM), zapewniliśmy bezpłatny i komfortowy transport do i z miejsca rehabilitacji, co szczególnie w czasie pandemii COVID-19, pozwoliło zmniejszyć lub uniknąć ryzyka związanego z możliwością zarażenia przez te osoby. Mogliśmy to zrealizować dzięki darowiźnie Mercedes-Benz Warszawa i nieodpłatnie użyczonemu przez nich samochodowi Mercedes Vito oraz darowiźnie finansowej od Polskiej Spółki Gazownictwa, którą to darowiznę w głównej mierze przeznaczyliśmy na pokrycie kosztów tego transportu takich jak zakup paliwa.

Te nowoczesne ćwiczenia medyczne ożywiły seniorów, poprawiły ich niezależność oraz poczucie własnej wartości, miały również aspekt społeczny - ćwiczenia w kilkuosobowych grupach, ale przede wszystkim poprawiły poziom sprawności fizycznej. Uczestnicy projektów byli bardzo zadowoleni z efektów o czym świadczą skierowane do nas listy z podziękowaniami. Otrzymaliśmy też rekomendacje i poparcie dla naszych działań od Pani Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Barbary Dziuk z Komisji Polityki Senioralnej, od Wiceprezes PKPS Zarząd Dzielnicy Warszawa Ochota oraz Pani Wicestarosty Skarżyskiego i Samorządu Powiatu.

https://happysenior.org.pl/rekomendacje/

Dzięki Polskiej Spółce Gazownictwa mogliśmy sfinansować również zabiegi tzw. kąpieli skalnej Ganbanyoku. Były to zabiegi, podczas których osoby starsze leżały na podgrzewanych płytach z czarnej krzemionki wulkanicznej, które emitują naturalne promieniowanie podczerwone (FIR). Zabiegi wzmacniały układ odpornościowy, działały regeneracyjnie zmniejszając bóle kręgosłupa, bóle mięśniowe, redukowały zmęczenie oraz działały również antydepresyjnie, wzmacniająco i relaksująco. Nasi podopieczni bardzo dobrze czuli się po tych zabiegach, ale pomimo tego, że chcieliby na co dzień z nich korzystać, niestety nie stać ich na wykupienie pakietów terapeutycznych. Dlatego jest dla nas sukcesem, że mogliśmy sfinansować choć części seniorom takie terapie.

Nieustannie prowadzimy działania na rzecz osób starszych w Polsce. W ostatnim czasie przekazaliśmy nieodpłatnie do Domów Seniora aparat do diatermii, materac przeciwodleżynowy, wózek inwalidzki, drabinki do ćwiczeń rehabilitacyjnych, do Hospicjum pieluchomajtki.

Afrykańskie przysłowie mówi „Jeśli chcesz iść szybko, idź sam. Jeśli chcesz iść daleko, idźmy razem”. Dlatego wierzymy, że poprzez nasze wspólne działania i dzięki Waszemu wsparciu będziemy zmieniać rzeczywistość i mnożyć udzielaną pomoc, a Happy Senior na stałe zagości w naszym, polskim społeczeństwie.

Wsparli nas:

 • Contract Sp. z o. o.
 • Delia Cosmetics Sp. z o. o.
 • DLA Piper Giziński Kycia sp. j.
 • Fundacja LOTTO
 • Fundacja ORLEN
 • home.pl S. A.
 • Meden-Inmed Sp. z o. o.
 • Mercedes-Benz Warszawa Sp. z o. o.
 • MPG Media Sp. z o. o.
 • Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o. o.
 • SPINETICS Centrum Zdrowego Kręgosłupa

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
promocja zdrowia, edukacja zdrowotna
rehabilitacja, terapia
pomoc finansowa
pomoc rzeczowa: odzież, żywność, wyposażenie
poradnictwo specjalistyczne
sprzęt rehabilitacyjny, ortopedyczny
Reklama

Darowizny zbierane z pomocą innych portali

siepomaga.pl - wsparcie finansowe Fundacji Happy Senior
Tematyka: Usługi socjalne, pomoc społeczna
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej