Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Od 20 lat portal ngo.pl bezpłatnie pomaga organizacjom pozarządowym. Pomóż nam pomagać dalej. Wspieraj NGO w PL
Fundacja Presto
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
607 263 093
Telefon
729 970 808
Adres rejestrowy
Ulica
Litewska 6 lok. 70
Kod pocztowy
51-354
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000772156
REGON
38261475000000
NIP
8952202614
Rok powstania
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja PRESTO została utworzona przez nas w grudniu 2018, jako odpowiedź na chęć samodzielnej pracy w obszarze pomocy społecznej. Ponad 10 lat doświadczenia w pracy z osobami zagrożonymi wykluczeniem społecznym utwierdziły nas w przekonaniu, że chcemy iść o krok dalej i tworzyć miejsca pracy dla osób, które znajdują się w trudnej sytuacji życiowej i zawodowej. Działanie to nie jest proste, ale wierzymy, że każdy człowiek może samodzielnie zarobić na swoje utrzymanie i dzięki pomocy innych ludzi "wyjść na prostą".

Dlaczego fundacja?

Naszym głównym celem jest walka z wykluczeniem społecznym oraz wspieranie rodziny w różnych dziedzinach życia społecznego - działalność odpłatna czy gospodarcza ma nam pomóc w realizacji ww. celów. Zlecając nam usługi i udzielając wsparcia finansowego, pomagasz utrzymać miejsca pracy stworzone z myślą o osobach zagrożonych wykluczeniem społecznym i przyczyniasz się do szeregu innych działań, które realizujemy z myślą o drugim człowieku.

Słowo PRESTO występuje w wielu językach, jednak my najbardziej identyfikujemy się z jego włoskim znaczeniem : wkrótce, prędzej, szybko -  tak powstała decyzja o założeniu fundacji -  w ciągu kilku minut. Jednakże mamy nadzieję, że jej trwałość  przekroczy nasze najśmielsze oczekiwania. Mamy również nadzieję, że _wkrótce _działania nasze i innych podmiotów ekonomii społecznej wpiszą się w działania lokalnej polityki społecznej i otworzą się nowe możliwości dla realizacji założeń ekonomii społecznej.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej