Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Fundacja Szklane Pułapki
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
609 120 762
Adres rejestrowy
Ulica
Murarska 25/27 lok. 6
Kod pocztowy
54-125
Miejscowość
Wrocław
Województwo
dolnośląskie
Powiat
Wrocław
Gmina
Wrocław
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000773436
REGON
38266251200000
NIP
8943138561
Rok powstania
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Celem nadrzędnym Fundacji Szklane Pułapki są realne działania ochronne, tak aby jak największa liczba szklanych powierzchni w Polsce stała się widoczna również dla ptaków.

Tematyka śmiertelności ptaków ze szklanymi powierzchniami znana jest od dawna zarówno w literaturze naukowej jak i prasie codziennej. Znana, ale ignorowana, niestety również przez samych przyrodników w tym ornitologów. Dane wskazują na to, że śmiertelność ptaków w wyniku kolizji z szybami jest drugim po utracie siedlisk czynnikiem ograniczającym liczebność ptaków. Śmierć w wyniku kolizji z szybami rocznie ponosi około milion osobników. Jednak w tych szacunkach nie zostały uwzględnione niewielkie szklane powierzchnie takie jak np. szklane wiaty przystanków. Tymczasem z naszych dotychczasowych badań wynika, że każdy szklany przystanek jest przyczyną śmierci jednego osobnika. Szyby są bowiem dla ptaków niebezpieczne bez względu na powierzchnię jaką zajmują. Nasze działania mają na celu ochronę ptaków przed kolizjami ze szklanymi wiatami przystanków. Aby nasze działania stały się możliwe na większą, ogólnopolską skalę i tym samym skuteczne potrzebujemy wsparcia wielu Obserwatorów. Naszym celem jest pokazanie problemu kolizji ptaków z szybami i sprawienie aby szklane powierzchnie stały się widzialne również dla ptaków.

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
ochrona zwierząt
Odbiorcy działań
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej