Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Kachny Fundacja
Kontakt
Adres rejestrowy
Ulica
Spacerowa 2A
Kod pocztowy
56-400
Miejscowość
Oleśnica
Województwo
dolnośląskie
Powiat
oleśnicki
Gmina
Oleśnica
Dane rejestrowe
Forma prawna
Fundacja
KRS
0000776651
REGON
38284758800000
NIP
9112030614
Rok powstania
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Fundacja Kachny postawiła sobie trzy cele do realizacji:

  1. Lepsza edukacja młodego pokolenia. Młodzi ludzie powinni z dumą promować miejsce, w którym żyjemy. Służyć mają temu działania budujące tożsamość i więź z rodzinnym miastem, a jest to możliwe tylko po poznaniu jego pięknej historii. Powołując się na pisma znakomitej wychowawczyni młodego pokolenia i założycielki zakładów wychowawczych dla dziewcząt, w okresie zaborów, Marceliny Darowskiej, przywołujemy myśl wiodącą naszego przedsięwzięcia: „Strzec nam trzeba i bronić wszystkiego co ojczyste: wiary, języka, obyczaju, historii. Zaniedbywanie tych wyniszcza kraj – Jest rzucaniem kamienia na to co rodzone, co nam najświętsze… Bo Ojczyzna nam Matką!”
  2. Wspólne inicjatywy budujące pomost między pokoleniami. Między minionymi czasami, a przyszłością. Wierzymy, że w ten sposób stworzymy świat, z którego będą dumni następni mieszkańcy Oleśnicy.
  3. Promocja tego kim byli mieszkańcy naszych ziem i kim my jesteśmy jako ich kolejni właściciele. Czyniąc z tej promocji koło zamachowe dumy i zamożności.

Powołanie Fundacji, która stawia sobie takie cele, to ogromna odpowiedzialność. Dlatego jej patronką została kobieta, która mogłaby sprostać temu zadaniu - Kachna. Tak nazywano bowiem w domu Krystynę Szydłowiecką. Przybyła ona do Oleśnickiego Zamku w czasach, kiedy skończyło się piastowskie panowanie i władzę nad miastem przejęli książęta czescy. Zapisała się w historii Oleśnicy nie tylko dzięki przedłużeniu polskiego panowania nad zamkiem - znane są także jej zasługi dla miasta. Właśnie o niej i innych nieznanych postaciach opowiadać będzie Kachny Fundacja.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej