Spis organizacji - ngo.pl

Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).

Piszesz wniosek o dotację, mały grant do urzędu miasta, gminy? Jak wypełnić formularz wniosku? Zamów poradnik ngo.pl

Stowarzyszenie "Zielone Koty"
Kontakt
E-mail
Pokaż
Telefon
607 166 125
Dane rejestrowe
Forma prawna
Stowarzyszenie zwykłe
REGON
38259497000000
Rok powstania
2019
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

O nas

Stowarzyszenie "Zielone Koty" powstało z inicjatywy mieszkańców wsi Koty w gminie Tworóg, w powiecie tarnogórskim, w województwie śląskim. Bezpośrednim impulsem do zorganizowania się jest plan budowy drogi ekspresowej S11, mającej przebiegać m.in. przez teren gminy Tworóg i sołectwa Koty.

Rozumiejąc argumenty przemawiające za korzyściami wynikającymi z tej inwestycji, nie można pominąć negatywnych skutków dla obszarów, przez które droga ma przebiegać. Będąc traktem o parametrach autostradowych przedsięwzięcie to nieodwracalnie zmieni krajobraz Lasów Tarnogórsko-Lublinieckich i tutejszych miejscowości.

Uważamy, że piękno środowiska naturalnego jest największą wartością Kotów i chcemy, by tak pozostało. Powodowani troską o dobrostan lokalnej społeczności oraz przyrody postanowiliśmy zawiązać stowarzyszenie, tak aby nie tylko przyglądać się decyzjom podejmowanym w sprawach nas dotyczących, ale także starać się na te decyzje wpływać.

Cel

Naszym celem jest zachowanie środowiska naturalnego otaczającego Koty w jak najlepszym stanie, żeby mogło ono służyć dalej zarówno mieszkańcom i ich zdrowotności, jak i tutejszym zwierzętom i roślinom mającym w dzisiejszych czasach coraz to mniej przestrzeni do życia.

Będziemy działać na rzecz takiego poprowadzenie drogi S11, by jej przebieg jak najmniej oddziaływał negatywnie na nasze sołectwo oraz okolicę. Chcemy to czynić poprzez konstruktywny dialog z podmiotami odpowiedzialnymi za realizację omawianej inwestycji, reprezentując interesy mieszkańców Kotów.

Reklama

Obszary działań i ich odbiorcy

Obszary działań
animowanie działań wspólnot lokalnych
Odbiorcy działań
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej