Przeglądarka Internet Explorer, której używasz, uniemożliwia skorzystanie z większości funkcji portalu ngo.pl. Aby mieć dostęp do wszystkich funkcji portalu ngo.pl, zmień przeglądarkę na inną (np. Chrome, Firefox, Safari, Opera, Edge).
Grupa Nieformalna Lokalni Bohaterowie
Kontakt
E-mail
Pokaż
Adres rejestrowy
Kod pocztowy
87-300
Miejscowość
Brodnica
Województwo
kujawsko-pomorskie
Powiat
brodnicki
Gmina
Brodnica
Dostępność dla osób z niepełnosprawnościami
Tak
Dane rejestrowe
Forma prawna
Nieformalna grupa lub inicjatywa
Rok powstania
2017
Organizacja pożytku publicznego
Nie
Ludzie
Liczba członków
7
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji

Jesteśmy nieformalną grupą, która za cel obrała poznawanie wyjątkowych jednostek, opowiadanie i przeżywanie ich historii.

Lokalni bohaterowie to osoby które mogą stać się inspiracją dla nas. Ich działanie czy postawa mogą skłonić nas do zmiany swego zachowania czy spojrzenia na świat.

Nie chcemy z góry narzucać cech jakie powinien mieć lokalny bohater. Bohaterowie nie mogą być wrzucani w formy, gdybyśmy takie ustalili stworzylibyśmy sobie ograniczenia i konkretny obraz bohatera - jednego bohatera, a dla nas każdy bohater jest inny i sam tworzy swój profil.

Pragniemy aby ludzie stali się bardziej wrażliwi na ludzkie historie, życie, emocje. Chcemy aby nauczyli się rozmawiać z jednostkami (nie tylko grupami) i zaczęli je rozumieć.

Przez nasze działania (warsztaty, wydarzenia, spotkania, wywiady, artykuły) będziemy przedstawić szerszemu gronu historie nieodkryte i nieznane oraz ocalić je od zapomnienia lub odkryć na nowo.

Nie chcemy by bohater opisywał się wyłącznie poprzez grupę społeczną, którą reprezentuje i przez nią szufladkował (oczywiście jest to ważne i będzie stanowiło jedną z cech osoby, ale nie będzie cechą najważniejszą). Nas nie obchodzi kogo kocha, ale że kocha. Chcemy wiedzieć czym jest dla niego miłość i co jest w stanie dla niej poświęcić. Chcemy powiedzieć ludziom, że ważne jest to co czują.

Nasz cel jest prosty - chcemy poznawać wyjątkowe historie i przeżywać je razem z bohaterami.

To tylko czy aż?

Reklama

Działalność gospodarcza i odpłatna

Organizacja nie prowadzi działalności gospodarczej.

Organizacja nie prowadzi działalności odpłatnej.

Zarząd

Ludmiła Malinowska, Prezes
Reklama
Redakcja ngo.pl nie odpowiada za treść profili organizacji
Numer konta organizacji:
Sugerowany tytuł przelewu:
Darowizna na cele statutowe
Darowiznę możesz odliczyć od podatku! Dowiedz się więcej